e-Kurs DYK başvuru sayfası 2021: DYK öğrenci, öğretmen başvuru tarihleri ne? e-Kurs başvurusu nasıl yapılır?

e-Kurs DYK başvuru sayfası 2021: DYK öğrenci, öğretmen başvuru tarihleri ne? e-Kurs başvurusu nasıl yapılır?

e-Kurs DYK başvuru sayfası 2021: DYK öğrenci, öğretmen başvuru tarihleri ne? e-Kurs başvurusu nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Destekleme ve Yetiştirme Kursları başvuru tarihleri duyuruldu. Başvuru tarihlerinin yaklaşmasıyla birlikte detaylar da araştırılmaya başladı. Peki, e-Kurs başvurusu nasıl yapılır? DYK öğrenci, öğretmen başvuru tarihleri nedir? İşte e-Kurs DYK başvuru sayfasıyla ilgili bilgiler..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Destekleme ve Yetiştirme kursları başvurusu ile ilgili detaylar gündemde yer alan konular arasında. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) başvuruları devam ediyor. Öğretmenler için verilen süre uzatıldı. Öğrenci başvuruları ise devam ediyor.

e-KURS DYK BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Okul ve kurum müdürlüğü tarafından e-Kurs Modülü üzerinden kurs merkezi olma başvurusu yapılır. Kurs merkezi müdürlüğünce e-Kurs Modülü üzerinden açılacak kurslar teklif edilir, il/ilçe millî eğitim müdürlüğünün onayı ile açılır. Açılması uygun görülen kursların e-Kurs Modülü üzerinden alınacak kurs onay çizelgeleri, ilgili millî eğitim müdürlüğünce onaylanır. Kursların açılış, kapanış, onay, öğretmen-öğrenci kayıt, ders programları vb. iş ve işlemleri e-Kurs Modülü (https://ogm.meb.gov.tr/kurslar ve https://e-kurs.meb.gov.tr) üzerinden yapılır. Yukarıda bulunan linkte;

E-okul öğrenci girişi
Açık Lise Öğrenci Girişi
Mezun Öğrenci Girişi

şeklindeki üç seçenek bulunuyor. Öğrenim durumunuza göre tıklayarak, Güvenlik Kodunu, TC. Kimlik Numaranızı, Öğrenci numaranızı ve Nüfus Cüzdanı Seri No veya Cilt No bilgilerinizi girerek giriş yapabileceksiniz.

e-KURS DYK BAŞVURU SAYFASI İÇİN TIKLAYIN!

DYK NE ZAMAN BAŞLIYOR, NE ZAMAN BİTİYOR?

21 Haziran'da başlayan Destekleme ve Yetiştirme kursları başvuru işlemleri 27 Haziran 2021 tarihine kadar devam edecek. Kurs sınıflarının oluşturulması 28 Haziran- 04 Temmuz 2021 tarihleri arasında. Kurslar 5 Temmuz-27 Ağustos tarihleri arasında yapılacaktır.

DYK E-ÖĞRENCİ ÖĞRENCİ BAŞVURU TARİHLERİ

26-30 Ağustos 2020 tarihleri arasında ise öğrenci başvuruları alınacak. 31 Ağustos 2020 tarihinde kurs sınıfları oluşturulacak ve dersler başlayacak.

DYK E-KURS ÖĞRETMEN BAŞVURU TARİHLERİ

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

21-25 Ağustos tarihleri arasında başvuruları alınan öğretmenler için ek süre verildi. DYK öğretmen başvuruları 28 Ağustos Cuma'ya kadar alınmaya devam edecek.

DYK kursu öğretmen başvuruları 21 Ağustos tarihinde başladı. 21-25 Ağustos 2020 tarihleri arasında, öğretmen başvurularının alınması ve ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması işlemleri gerçekleştirilecek.

Kurslarda görev almak isteyen öğretmenler, Bakanlıkça yayımlanan kılavuzda belirlenen takvime göre e-Kurs Modülü üzerinden veya millî eğitim müdürlüklerine şahsen başvuruda bulunur. Kurslarda görev alacak öğretmenler, başvuruda bulunan öğretmenler arasından veli ve öğrencilerin tercihleri de dikkate alınarak görevlendirilir. Kurslarda, belirtilen nitelikleri taşımaları kaydıyla diğer okullarda görevli öğretmenlerden görevlendirme yapılabilir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kadrolu/sözleşmeli öğretmenler, kurs merkezi tarafından belirlenen derslerden Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 9 No'lu Kararı çerçevesinde; atama branşları ile okutabilecekleri diğer derslerden kurs başvurusunda bulunabilirler.

Kadrolu/sözleşmeli öğretmenler, iş takviminde belirtilen başvuru süresi içinde kadrolarının veya MEBBİS'te görevlendirme kayıtlarının bulunduğu ilçe sınırlarında bulunan kurumlardan birisini tercih edebilir. Tercihleri dışında da görev almak isteyen öğretmenler e-Kurs Modülü üzerinden ilçedeki öğretmen ihtiyacı bulunan herhangi bir kurs merkezinde görev alma talebinde bulunur.

Kurslarda görev almak isteyen ücretli öğretmenler, aday öğretmen olarak atama şartlarını taşımaları hâlinde, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 9 No'lu Kararı çerçevesince okutabilecekleri derslerden e-Kurs Modülü üzerinden kurs başvurusunda bulunabilirler.