Gaziantep’te okullar bugün tatil mi? Valilik açıkladı! Gaziantep'te kar yağışı devam edecek mi?

Gaziantep’te okullar bugün tatil mi? Valilik açıkladı! Gaziantep'te kar yağışı devam edecek mi?

Gaziantep’te okullar bugün tatil mi? Valilik açıkladı! Gaziantep'te kar yağışı devam edecek mi?

Gaziantep’te yaşanan olumsuz gelişmelerin ardından okulların kaç gün tatil edildiği merak ediliyordu. Konuyla ilgili önemli açıklama Gaziantep Valisi Davut Gül’den geldi. Peki, Gaziantep’te okullar kaç gün tatil edildi? İşte detaylar..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından kar yağışı için uyarı gelirken Gaziantep'te okullar kaç gün tatil merak ediliyor. Gaziantep'te önceki gün öğle saatlerinde başlayan ve gece boyu devam eden Kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle yollar kapanınca toplu taşıma araçları seferlerini durdurdu. Kendi araçlarıyla evlerine ulaşmak isteyenler büyük güçlük yaşadı. Birçok kişi de yürüyerek evlerine ulaştı.

GAZİANTEP'TE OKULLAR BUGÜN TATİL Mİ?

CNN Türk canlı yayınında açıklamalarda bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül yaptığı açıklamada; "Çok kısa sürede yoğun bir kar yağışı meydana geldi. Gaziantep'te ağır ticari araç yoğunluğu çok fazla. Yolda bu araçlar kaza yapınca ve de mahsur kalınca trafik sıkıştı. Gece boyunca gıda dağıtımında bulunduk. Bu ana kadar 2900'e yakın kişiyi kurtardık. 1900'e yakın araç kurtardık. 2 gün boyunca okulları tatil ettik." dedi.

GAZİANTEP HAVA DURUMU DETAYLARI

MGM'nin son uyarısına göre Gaziantep'te bugün hava eksi 2 derece olacak. İl genelinde kar yağışı tüm gün boyunca aralıklarla devam edecek. Meteoroloji'nin yayınladığı son rapora göre; Güneydoğu Anadolu Bölgesi çok bulutlu, bölge genelinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Siirt, Batman, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Mardin çevrelerinde kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın, kuzeybatısında kuzeyli, doğusunda güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis bekleniyor.