Son Dakika

İBB burs başvuru sonuçları 2021 ne zaman açıklanacak? İBB burs miktarı ne kadar?

A A

15.11.2021 - 17:39 Son Güncelleme:

İBB tarafında ihtiyaç sahibi öğrencilere ödenen burs başvuru sonuçların ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. Peki, eğitim yardımı değerlendirme kriterleri esas alınacağı İBB burs başvuruları ne zaman açıklanacak? İşte burs miktarı ve açıklama tarihiyle ilgili detaylar..

İBB burs başvuru sonuçları 2021 ne zaman açıklanacak? İBB burs miktarı ne kadar?

İBB bursu için başvurularını yapan öğrenciler heyecanla sonuç açıklamasını beklemeye başladılar. İBB burs başvurusu kurum tarafından belirtilen tarihlerde online olarak yapıldı. Eğitim yardımı, Değerlendirme Komisyonu’yla karara bağlanacak. İBB burs başvurularının değerlendirilmesinde eğitim yardımı değerlendirme kriterleri esas alınacak.

 

İBB BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İBB burs sonuçları 2021 henüz açıklanmadı.  Sonuçlar 'gencuniversiteli.ibb.istanbul' adresi üzerinden duyurulacak. Sisteme giriş yaptıktan sonra burstan yararlanıp, yararlanılmayacağı ekranda belirtilecek. Öte yandan başvuru güncelleme işlemi devam ediyor. Kurum tarafından yapılan açıklamada, ‘Genç Üniversiteli, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında Eğitim desteğimiz için başvurularımız sona erdi. Başvuru güncellemek için giriş yapabilirsiniz.’ denildi.

İBB BURS MİKTARI 2021 NE KADAR?

İBB burs başvuru sonuçlarına göre öğrencilere 1200 + 1000 + 1000 TL olmak üzere 3 taksit halinde ödeme yapılacak.