hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mazerete bağlı yer değiştirme sonucu sorgulama MEBBİS: Öğretmen il içi ve iller arası tayin sonuçları açıklandı!

  Mazerete bağlı yer değiştirme sonucu sorgulama MEBBİS: Öğretmen il içi ve iller arası tayin sonuçları açıklandı
  expand

  MEB'in belirlediği takvime göre, eş durumu tayin başvuruları 7 Ağustos-14 Ağustos 2023 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Ön başvurusu onaylanan öğretmenler ikinci aşamada 17 - 21 Ağustos 2023 tarihleri arasında tercih başvurusunda bulundu. Millî Eğitim Bakanlığınca, öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme başvuru sonuçları bugün açıklanırken il içi ve iller arası ikinci yer değiştirme takvimi de yayımlandı. İşte mazerete bağlı yer değiştirme sonucu sorgulama MEB ekranı ve ikinci tercih bilgileri.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Öğretmenler için mazerete bağlı aile birliği, sağlık, can güvenliği ve engellilik durumu gibi nedenlerle il içi ve iller arası yer değişikliği süreci 14 Ağustos 2023 Pazartesi gününde son buldu. İki aşamada tamamlanacak olan yer değişikliği başvusundan ön onay alanlar belirtilen tarih aralığında tercihlerini “mebbis.meb.gov.tr” veya “personel.meb.gov.tr” internet adresleri üzerinden online olarak gerçekleştirdi. Başvuruların alınmasının ardından gözler atama sonuçlarına çevrildi. 

  MAZERETE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI

  Öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme atama sonuçları açıklandı. Buna göre bakanlık kadrolarında görev yapan öğretmenlerden Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nde sayılan aile birliği, sağlık, can güvenliği, engellilik durumu ve diğer nedenlerden birine bağlı olarak mazereti bulunanların il içi ve iller arası yer değiştirme sonuçları MEBBİS ve e-Devlet üzerinden öğrenilebilecek. 

  MAZERETE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME SONUCU SORGULAMA

  İL İÇİ VE İLLER ARASI İKİNCİ YER DEĞİŞTİRME TAKVİMİ

  Başvurular 25-28 Ağustos tarihleri arasında alınacak, atamalar ise 29 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek.  Öğretmenlerin il içi ve iller arası yer değiştirme talepleri beraber alınacak. Bakan Yusuf Tekin'in talimatları doğrultusunda 2023 yılı için bir defaya mahsus olmak üzere uygulanacak ikinci yer değiştirme işlemleri için Bakanlığa bağlı resmî eğitim kurumlarında ihtiyaç bulunan bütün norm kadrolar öğretmenlerin tercihine sunulacak. 
   
  İkinci il içi ve iller arası yer değiştirme kapsamında "Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu" kapsamında birinci aşama başvurusu onaylanmış ancak yer değiştirme işlemi gerçekleştirilememiş öğretmenler de mazeretlerinin bulunduğu yere yer değişikliği başvurusunda bulanabilecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow