Öğretmen yer değiştirme takvimi 2021| MEB mazerete bağlı yer değiştirme şartları nedir, son başvuru tarihi ne zaman?

Öğretmen yer değiştirme takvimi 2021| MEB mazerete bağlı yer değiştirme şartları nedir, son başvuru tarihi ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından binlerce öğretmeni ilgilendiren açıklama yapıldı. Öğretmenlerin belirtilen tarihlerde yer değiştirme başvurularını yapmaları gerekiyor. MEB öğretmenler için mazerete bağlı yer değiştirme başvuru sürecini 4 Ocak’ta başlattı. Peki, MEB mazerete bağlı yer değiştirme şartları nedir, son başvuru tarihi ne zaman?

MEB tarafından yayımlanan il içi ve iller arası tayin duyurusuna göre, üç yıllık çalışma süresini tamamlayıp öğretmen kadrolarına atananlar dahil olmak üzere, il içi ve iller arasında aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri veya engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değişiklikleri için başvuru süreci başladı.

MEB öğretmen yer değiştirme son başvuru tarihi ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı, (MEB), 2021 yarıyıl tatili mazeret tayin duyurusu yayımladı. Milli Eğitim Bakanlığı, kadrolu öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı il içi ve iller arası yer değişikliği 1. aşama başvurularını 4-8 Ocak 2021’de alacak, atamalar ise 26 Ocak 2021'de yapılacak. Başvurular iki aşamalı olarak gerçekleştirilecek.

MEB mazerete bağlı yer değiştirme şartları nedir? Kılavuz için tıklayın!

Mazerete bağlı yer değiştirme başvurusu nasıl yapılır?

2021 yer değiştirme başvurusu “mebbis.meb.gov.tr” veya “personel.meb.gov.tr” adreslerindeki MEBBİS Mazeret Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Başvuru Formu doldurularak yapılacak. Başvuru belgeleri de eğitim kurumu müdürlüğüne teslim edilecek. Başvuru formu eğitim kurumu müdürlüğünce onaylanacak ve bir örneği öğretmene verilecek. Başvurular birinci aşamada sırasıyla eğitim kurumu, ilçe ve il millî eğitim müdürlüklerince onaylanacak. İkinci aşamada ise eğitim kurumu tercihleri alınacak ve eğitim kurumu müdürlüklerince elektronik ortamda onaylanacak.

Elektronik Başvuru Formu dışında bir belgeyle veya posta yoluyla yapılan başvurular, gerekli şartları taşımayan başvurular, gerçeğe aykırı bilgi ve belgeyle ya da istenilen bilgiler uygun biçimde işaretlenmeden yapılan başvurular ile Elektronik Başvuru Formu çıktısı imzalanmadan ve/veya onaylanmadan yapılan başvurular geçersiz sayılacak.

MEB YER DEĞİŞTİRME BAŞVURU EKRANI MEBBİS

Yurt dışında görevlendirilenler ile aylıksız izinli olan öğretmenlerden yurt dışı görev sürelerinin veya izinlerinin 15 Şubat 2021 tarihine kadar sona ereceğini belgelendirenler, diğer şartları da taşımaları kaydıyla yer değiştirme başvurusunda bulunabilecek. Bu kapsamda yer değişikliği yapılanlardan en geç 19 Şubat 2021 tarihine kadar görevine başlamayanların atamaları iptal edilecek.  Yer değiştirme sürecinde ihtiyaç duyulan açıklamalar Bakanlığın http://personel.meb.gov.tr internet adresinden ayrıca duyurulacak.

2021 MEB yer değiştirme takvimi

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS