Son Dakika

2022 MSÜ başvurusu başladı mı? MSÜ başvurusu son gün ne zaman , başvuru ücreti ne kadar?

A A

13.01.2022 - 10:32 Son Güncelleme:

MSÜ başvuruları ile ilgili süreç başlıyor. Sınav öncesi MSÜ başvuruları, ÖSYM 2022 takvimi içerisinde yerini almıştı. Peki MSÜ başvurusu nasıl yapılır? Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı için başvurularda son gün ne zaman? İşte MSÜ başvuru ücreti ve diğer detaylar..

2022 MSÜ başvurusu başladı mı? MSÜ başvurusu son gün ne zaman , başvuru ücreti ne kadar?

MSÜ başvuru kılavuzuna yönelik bilgiler önem kazandı. Kılavuzdaki detaylarla adaylar birçok noktaya dikkat ederek MSÜ için başvuru işlemini yapacak. Peki ama MSÜ başvuru tarihi ne zaman, hangi gün? ÖSYM'nin yayınladığı 2022 takvimine göre; MSÜ başvurusu bu hafta başlayacak. Sınava katılacak adaylar MSÜ başvuru kılavuzunu takip ediyor. İşte MSÜ başvuru tarihi, başvuru işlemleri hakkında detaylı bilgiler...

MSÜ başvuruları ne zaman başlıyor?

MSÜ başvuruları, 13 Ocak'ta başladı ve 9 Şubat 2022 tarihine kadar devam edecek. MSÜ geç başvuruları ise 22 Şubat'ta alınacak.

MSÜ sınavı 27 Mart tarihinde gerçekleştirilecek. Sonuçlar ise Nisan ayının 14'ünde erişime açılacak. Sınava katılmak isteyen adaylar, 2022-MSÜ Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden erişebilecekler. 

AİS İÇİN TIKLAYINIZ...

MSÜ başvuru ücreti ne kadar?

ÖSYM'den yapılan bilgilere göre sınav için belirlenen başvuru ücreti 130 TL olarak duyuruldu.