YKS 2021 maske takmak zorunlu mu, takılacak mı? YKS sınavında su veriliyor mu?

YKS 2021 maske takmak zorunlu mu, takılacak mı? YKS sınavında su veriliyor mu?

YKS 2021 maske takmak zorunlu mu, takılacak mı? YKS sınavında su veriliyor mu?

Üniversite sınavına girecek binlerce öğrenci sınava girişle ilgili detaylara odaklandı. Öğrencilerin en çok merak ettiği konular arasında pandemiden kaynaklı maske zorunluluğunun olup olmadığı ve de su verilip verilmediği. Peki, YKS’de maske takmak zorunlu mu? YKS sınavında su veriliyor mu? İşte ÖSYM’nin yayınladığı kılavuza göre detaylar..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Üniversite hayalleri için öğrenciler YKS 26-27 Haziran tarihlerinde üç oturumda gerçekleştirecek olan sınava girecek. Sınava 2 milyon 600 bin kişinin katılacağı açıklanırken YKS giriş belgelerini erişime açtı. YKS'ye girecek öğrenciler, ais.osym.gov.tr üzerinden sınav giriş yerlerini öğrenebilecek. 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) 26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Temel Yeterlik Testi (TYT) 26 Haziran, Alan Yeterlik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) 27 Haziran tarihlerinde uygulanacak.

YKS’DE MASKE TAKMAK ZORUNLU MU?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Aygün, sosyal medya hesabından YKS hakkında yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Sınav binaları sınavdan önce detaylı olarak temizlenecek ve dezenfekte edilecek. Bina önlerinde yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için sınava en fazla bir yakınınız ile geliniz. Sınav binalarının bahçelerine adaylar ve görevliler dışında hiç kimse alınmayacak. Sınav binasına girişte, bina içerisinde ve sınav binasından çıkışta adayların sosyal mesafeyi korumaları için görevliler tarafından yönlendirme yapılacak. Bina girişinde adayların ellerine dezenfektan uygulanacak. Bina girişinde adaylara maske dağıtılacak. Bina girişinde adaylara el dezenfektanı dağıtılacak. Adaylar kendi maskeleri, siperlikleri ve el dezenfektanlarıyla sınava girebilecekler. Sınav görevlilerimiz lateks eldiven kullanacak.

Adaylar sınav salonlarına geçip sıralarına oturduktan sonra sınav süresince maskelerini çıkarabilecek. Ancak sınav görevlilerimiz maskelerini çıkartmayacak. Sınav saatinden en az 1 saat 15 dakika önce sınav binasında hazır olunuz. Sınava Giriş Belgesi ve fotoğraflı geçerli kimlik belgesi olmadan sınava giremeyeceğinizi unutmayınız. Adaylar, sabah oturumlarında saat 10.00’dan sonra, öğleden sonra oturumunda ise saat 15.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacak. Detaylı bilgi için http://osym.gov.tr sitemizden 2021-YKS Kılavuzu’nu dikkatlice okuyunuz. Sorularınız için 444 ÖSYM (6796) Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz.”

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

YKS SINAVINDA SU VERİLİYOR MU?

YKS’de kalem, su ve silgi veriliyor mu sorusu, üniversite sınavına katılım sağlayacak adaylar tarafından takip ediliyor. Sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacağından adaylar, sınav binalarına bu belgeler dışında herhangi bir eşya, araç gereç vb. getirmemelidir. Sınavın yapıldığı her bir salona en az bir adet duvar saati, adayların sınavda kullanacakları gereçler (kalem, silgi, kalemtıraş), şeker ve peçete ÖSYM tarafından sağlanacaktır. Adaylar sınava şeffaf pet şişe içinde su getirebileceklerdir.

YKS 2021 gerekli belgeler listesi: Sınava giriş için geçerli kimlik belgesi yerine neler geçerli?

 

 

 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı