hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yorum Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Yorum Yapmak Nedir?

  Yorum Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir Yorum Yapmak Nedir
  expand

  Türkçe dilinde bulunan yorum sözcüğü pek çok kişinin görebileceği sözcükler arasındadır. Yorum kelimesi gündelik hayatta kişilerin tercih edebileceği önemli bir kelimedir. Yorum, TDK'ya göre anlamları açıklanan bir sözcüktür. Türkçe dilinde kullanılan yorum sözcüğü, gizli veya hayali herhangi bir şeyden anlam çıkarma anlamına sahiptir. TDK'ya göre farklı anlamları da olan bir kelimedir. Herhangi bir olayı veya durumu belirli bir görüşe göre değerlendirme anlamına sahiptir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yorum Ne Demek?

  Türkçe dilinde merak edilen her bir kelime türü günümüzde araştırılabiliyor. İnternet sitelerinde veya sözlüklerde yorum sözcüğü çok detaylı araştırılabiliyor. Merak edilen yorum sözcüğünün günümüzde kullanıldığı farklı anlamları görmek mümkündür. En çok kullanıldığı anlamlar konusunda bireyler en doğru bilgilere ulaşmak istiyor. Yorum sözcüğü, bir ürünün yeniden oluşturulma biçimi anlamına da sahiptir. Herhangi bir sözün zor anlaşılan kısımlarını açıklayarak aydınlığa ulaştırmak anlamında da kullanılabilir.

  TDK Sözlük Anlamı Nedir?

  TDK tarafından anlamı açıklanan sözcükler arasında yorum kelimesi de bulunuyor. Her birey ilk olarak TDK anlamlarını öğrenmek için gerekli adımları takip ediyor. Yorum sözcüğü de TDK'nın belirtmiş olduğu bir kelimedir. TDK tarafından anlamı paylaşılan yorum sözcüğü günümüzde kişilerce kolayca öğrenilebiliyor. TDK'ya göre yorum kelimesi, biz müzik parçasının kendine özgü şekilde söylenmesi anlamına sahiptir. Günümüzde söyleme dışında, oynama ve çalma anlamlarında da belirtilebiliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yorum Yapmak Nedir?

  Günümüzde internet sitelerinde en çok görülen başlıklar arasında yorum kelimesi bulunuyor. Yorum seçeneği internet üzerinde kullanıcılara sunulan bir seçenektir. Bireyler gördükleri yorum kelimesinin doğru anlamlarını öğrenmek adına sözlüklerden faydalanabiliyor. Yorum yapmak, herhangi bir kişinin belirli bir konuda değerlendirme yapması anlamındadır. Bir konu veya bir durumu kendi fikrini belirterek belirtmesi, yorum yapmak anlamındadır.

  Yorum Sözcüğü Ne Demek?

  Yorum sözcüğünün ne demek olduğu konusunda birçok kişi bilgi edinmek isteyebiliyor. Genel anlamda yorum sözcüğü daha çok internet sitelerinde görülebiliyor. Yorum kelimesi, herhangi bir bireyin bir konuda kendi düşüncesini belirtmesi anlamında kullanılıyor. Herhangi bir şarkıyı farklı şekilde çalmak veya söylemek de yorumlamak şeklinde adlandırılıyor. Günümüzde pek çok alanda kullanılabilecek ve farklı anlamlara sahip olan bir kelimedir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow