3600 ek gösterge ne zaman yasalaşacak, maaş artışı kimleri kapsayacak?

3600 ek gösterge ne zaman yasalaşacak, maaş artışı kimleri kapsayacak?

3600 ek gösterge ile ilgili gelen müjdeli haberin ardından ek göstergenin ne zaman yasalaşacağı merak konusu oldu. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in “yaklaşımımız pozitif” açıklaması sonrası süreçteki son durum araştırılmaya devam ediyor. Peki, ek gösterge ne zaman çıkar, maaş artışı kimleri kapsar?

3600 ek göstergede son durum yasanın çıkmasını bekleyen 1 buçuk milyonu aşkın kişi tarafından araştırılmaya devam ediyor. Ek göstergenin yasalaşması halinde kapsadığı kişilerin hem maaşlar, hem tazminatları hem de emekli aylıklarında artış olacak. İşte süreçle ilgili son bilgiler ve konuya ilişkin detaylar…


MEMUR MAAŞLARI NE KADAR ARTACAK?


Ek göstergenin yasalaşması durumunda memur maaşlarına 40 – 50 arası emekli maaşlarına ise 500 ile 750 TL arasında zam gelecek.


EK GÖSTERGE KİMLERİ KAPSIYOR?


Ek gösterge durumu yaklaşık 280 bin polis, 1.1 milyon öğretmen, 110 bin hemşire ve 110 bin din görevlisi olmak üzere toplamda 1 milyon 600 bin kişiyi etkileyecek.


ÖMER ÇELİK’TEN SEVİNDİREN AÇIKLAMA


AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, polis, öğretmen, din adamı ve hemşirelere verilen 3 bin 600 ek gösterge sözü hakkındaki soruyu şu şekilde cevapladı:


"Bu konudaki yaklaşımız pozitif bir yaklaşımdır. Herhangi bir şekilde negatif ele aldığımız konu yok. Arkadaşlarımız çalışıyorlar, bu çalışmalarda polis, hemşire, din görevlisi ve öğretmenlere 3 bin 600 ek gösterge verilmesiyle ilgili yapılacak düzenleme söz konusu. Bu düzenlemede çalışılan konu, bunun ekonomik disiplinle uygun takvime yerleştirilmesi. İkincisi personel sisteminde meslekler arası dengeler gözetilerek bunun yapılması. Ekonomik faaliyetin mali disiplin içinde uygun bir takvime yerleştirilmesi için ve meslekler arası dengeler gözetildiği için bütünsel bir çalışma yapılıyor. Zamanlaması Sayın Bakan tarafından açıklanacaktır. Bu konuda zaten karar verilmiştir. Pozitif yaklaşımımız sürmektedir."


3600 EK GÖSTERGE NE ZAMAN ÇIKACAK?


Konuyla ilgili resmi bir tarih açıklaması gelmese de çalışmaların tamamlanmasının ardından ek gösterge müjdesinin yeni yılda duyurulması bekleniyor.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS