3600 ek gösterge son durum nedir? Son dakika 2019 ek gösterge haberleri

3600 ek gösterge son durum nedir? Son dakika 2019 ek gösterge haberleri

Ek göstergenin yasalaşmasını bekleyen kişiler 3600 ek göstergede son durumu araştırmayı sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde hükumet kanadından yapılan açıklamalar sonrasında ek göstergeye ‘pozitif’ yaklaşımın olduğu kesinleşmişti. Peki, ek gösterge ne zaman yasalaşacak, kimleri kapsayacak?

3600 ek gösterge için geri sayım devam ediyor. Konunun TBMM’ye gelerek yasalaşmasıyla birlikte kapsama giren binlerce memurun hem maaşları, hem tazminatları hem de emekli aylıkları artacak. İşte süreçte son durum ve konuyla ilgili bazı detaylar…


MAAŞLAR NE KADAR ARTACAK?


Ek göstergenin yasalaşması durumunda memur maaşlarına 40 – 50 arası emekli maaşlarına ise 500 ile 750 TL arasında zam gelecek.


EK GÖSTERGE KİMLERİ KAPSIYOR?


Ek gösterge durumu yaklaşık 280 bin polis, 1.1 milyon öğretmen, 110 bin hemşire ve 110 bin din görevlisi olmak üzere toplamda 1 milyon 600 bin kişiyi etkileyecek.


ÖMER ÇELİK’TEN AÇIKLAMA GELDİ


AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, polis, öğretmen, din adamı ve hemşirelere verilen 3 bin 600 ek gösterge sözü hakkındaki soruyu şu şekilde cevapladı:


"Bu konudaki yaklaşımız pozitif bir yaklaşımdır. Herhangi bir şekilde negatif ele aldığımız konu yok. Arkadaşlarımız çalışıyorlar, bu çalışmalarda polis, hemşire, din görevlisi ve öğretmenlere 3 bin 600 ek gösterge verilmesiyle ilgili yapılacak düzenleme söz konusu. Bu düzenlemede çalışılan konu, bunun ekonomik disiplinle uygun takvime yerleştirilmesi. İkincisi personel sisteminde meslekler arası dengeler gözetilerek bunun yapılması. Ekonomik faaliyetin mali disiplin içinde uygun bir takvime yerleştirilmesi için ve meslekler arası dengeler gözetildiği için bütünsel bir çalışma yapılıyor. Zamanlaması Sayın Bakan tarafından açıklanacaktır. Bu konuda zaten karar verilmiştir. Pozitif yaklaşımımız sürmektedir."


3600 EK GÖSTERGE NE ZAMAN VERİLECEK?


Konuyla ilgili resmi bir tarih açıklaması gelmese de çalışmaların tamamlanmasının ardından ek gösterge müjdesinin yeni yılda duyurulması bekleniyor.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS