Son Dakika

Altın fiyatları 17 Şubat 2021: Gram altın ne kadar? Çeyrek altın kaç TL? Cumhuriyet altını, 22 ayar bilezik kaç TL? Altın düşüyor mu?

A A

17.02.2021 - 07:42 Son Güncelleme:

Son 6 ayın en düşük seviyelerini gören altın fiyatlarında 17 Şubat 2021 Çarşamba günü son durum belli oldu. Altın fiyatları haftanın ilk işlem günü önemli bir değişim yaşamadan başladı. Dün itibarıyla yeninden düşüşe geçen altın fiyatları bugün de aşağı yönlü seyrini sürdürüyor. Peki, bugün çeyrek altın ne kadar, gram altın kaç TL? İşte 17 Şubat 2021 Çarşamba günü son dakika altın fiyatları verileri…

Altın fiyatları 17 Şubat 2021: Gram altın ne kadar? Çeyrek altın kaç TL? Cumhuriyet altını, 22 ayar bilezik kaç TL? Altın düşüyor mu?

Yatırımını altından yana kullanan binlerce vatandaş fiyatlardaki düşüşle beraber yatırımlarına yön vermek üzere altın fiyatlarından gelen canlı ve güncel rakamları takip ediyor.  Dolar kuru ve ons altın kaynaklı değişim yaşamayı sürdüren altın fiyatları Merkez Bankası’nın yarın açıklayacağı faiz kararı öncesi sakinliğini koruyor. Hem ons altında hem de dolar kurunda büyük değişimlerin yaşanmaması nedeniyle iç piyasada altın fiyatları sakin bir hafta açılışı gerçekleştirdi.

ALTIN FİYATLARI 17 ŞUBAT ÇARŞAMBA2021

GRAM ALTIN NE KADAR?

Altının gram fiyatı 17 Şubat 2021 Çarşamba günü 401 liradan işleme alınıyor. Gram altının 401 TL olduğu aynı dakikalarda ons altın ise bin 787 dolar seviyelerinde bulunuyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Çeyrek altın alış fiyatı hafta açılışında 654 lira olarak belirlenirken, satış fiyatı ise 675 lirada bulunuyor.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Yatırımcısının sıklıkla tercih ettiği ürünler arasında bulunan cumhuriyet altını ise bugün 2 bin 612 liradan alınırken satış fiyatı ise 2 bin 671 TL’de bulunuyor.

Altının hafta kapanışında hangi konumda yer alacağı ise Cuma günü netleşmiş olacak. Altın piyasasının gözü de dolar kuru nedeniyle Merkez Bankası’nın faiz kararında olacak. Analistler, kısa vadede ons altında dalgalı seyrin devam edebileceğini belirtiyor. Uzmanlar, salgın kaynaklı endişeler, teşvik paketi gelişmeleri ve doların küresel çaptaki seyri kısa vadede ons altın üzerinde etkili olmaya devam edeceği görüşünde.

DİĞER ALTIN FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN!

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI ÖNCESİ DOLARDA SON DURUM!