Apple kullanıcılarına kötü haber... Büyük zam yapıldı

Apple, Türkiye genelinde iCloud fiyatlarına zam yaptı. Şirket tarafından yapılan düzenlemeyle iCoud için kullanıcıların aylık ödediği rakamlar nedereyse iki katını buldu. Apple'ın yaptığı zam Aralık ayından itibaren uygulanmaya başlandı.Türkiye'de de milyonlarca kişi tarafından ürünleri kullanılan Apple, kullanıcılarına sunduğu iCloud hizmetlerinin aylık ücretlendirilmesinde büyük bir zam yaptı.
Daha önce kullanıcılarına e-posta göndererek yapacakları fiyatlandırma konusunda bilgilendirme yapan Apple'ın yeni tarifesi Aralık ayından itibaren devreye girdi.
Türkiye'de kullanıcılar 200 gb'lik iCloud saklama alanı için 11.99 lira ödüyordu. Şirket bu ürününe yaklaşık yüzde 67 zam yaptı.

Türkiye'de 200 gb'lik iCloud hizmetinden yararlanan kullanıcılar bu ürün için Aralık ayından itibaren 19.90 lira ödeyecek.
Yurt dışında ise 200 gb'lik iCoud kullanımının ücreti 2.99 dolar.
iCloud nedir?
iCloud, kullanıcıların fotoğraflarını, belgelerini, telefon rehberini dahil telefonundaki ve bilgisayarındaki verilerini 'bulut'a yedeklemesini sağlıyor. Yani kullanıcılar bilgisayar başına geçip iTunes'u kullanarak kendileri manuel yedekleme yapmakla uğraşmıyor,

iPhone ve iPad'ler WiFi ile internete girdiğinde otomatik olarak tüm cihazı yedekleyebiliyor. 5 GB iCloud alanını ücretsiz sunan Apple'ın bu depolama alanı yetersiz gelenler ise 50 GB, 200 GB, 1 TB gibi farklı depolama seçeneklerini tercih edebiliyor.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS