Araştırmada Yenilikler Konferansı 4 Haziran'da

Araştırmada Yenilikler Konferansı 4 Haziran'da

Araştırmada Yenilikler Konferansı 4 Haziran'da, bu yıl gelirlerini Mor Çatı'ya aktararak gerçekleştiriliyor. CNN TÜRK'ün medya sponsoru olduğu konferansın ana teması, araştırmadaki global yenilikleri katılımcılarla paylaşmak, bunların Türkiye'nin yakın geleceğini anlamakta ve pazarlama ortamına uyarlamakta nasıl değerlendirileceğini tartışmak.

Konferans her biri alanlarında global uzman sayılan yerli ve yabancı ünlü konuşmacıları konuk ediyor.

Her işini kendi yaptığı küçük bir araştırma şirketini dünyanın en büyük kuruluşlarından birisi yapan Didier Truchot, Ebru Baki ile  araştırmadaki değişimin yanı sıra kişisel başarı notlarını paylaşacak.

Konferans başkanlığını yapan Vural Çakır ömrünü doldurmasına rağmen bir türlü vedalaşılamayan araştırma yaklaşımları ile yolların nasıl ayrılması gerektiğini aktaracak.

Ralf Ganzenmueller, müşteri iletişiminin nasıl kesintisiz bir sisteme dönüşebileceğini, Gerry Hahlo marka  reklam performans ölçümlerinin yeni medya ortamında sıkıcı rakamlardan yaratıcılığa doğru nasıl yönlenebileceğini anlatacak.

Son yıllarda inovasyon her konferansın ortak konusu. Carlo Stokx, neden büyük şirketlerin inovasyon yapmakta zorlandıklarını, gelişmekte olan ülkeler ve küçük şirketlerin araştırmada yeniliklerde nasıl daha başarılı olabileceklerini paylaşacak.

Dr. Mustafa Balkaya ise, "neuroscience" başlığı ile gündemimize giren uygulamaların teknik ve etik geçerliliğini yorumlayacak.

Seçime çok az kala yapılacak Konferans'ta Ferhat Boratav'ın yönetiminde Gideon Skinner, Dünya'da siyasi araştırmaların örneklemeden analize değiştirdiği yönleri örneklerken, Prof. Deniz Ülke Arıboğan ve Murat Yetkin nasıl bir Türkiye siyasi yapısının bizi beklediğini tartışacak.

Pazarlama yöneticileri için önümüzdeki dönemin ekonomik gelişmelerini doğru yorumlamak hayati önem taşıyor. Uğur Gürses, Prof. Kerem Alkin ve Sidar Gedik, 2015 ikinci yarısı ve 2016 yılına yönelik iş planlarını etkileyecek ana senaryoları veriler kullanarak  konuşacak.

Araştırmada Yenilikler Konferansı bu yıl Mor Çatı ile işbirliği yapıyor. Kadına şiddetle ilgili araştırma bulgularının eşliğinde Özlem Özdalga'nın moderatörlüğünde durum ve çözümler bir panelde tartışılacak.

Kadının İnsan Hakları-Yeni Çözümler Derneği Başkanı, Medeni Kanun Reformu Kadın Koalisyonu ve Türk Ceza Kanunu (TCK) Kadın Platformu kurucu üyesi Pınar İlkkaracan, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı'ndan Esen Özdemir ve Ünlü oyuncu Tuba Ünsal panelde yer alacak.

Araştırmada Yenilikler Konferansı Four Seasons Bosphorus Oteli'nin bahçesinde Ipsos 40.yıl kokteyli ile sona erecek. Kokteylde Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars konuklarla birlikte olacak.

Konferans Başkanı Vural Çakır, konferansa dair şunları söyledi:

"Araştırma artık kabuk değiştiriyor. İstatistik rakam üretmekle sınırlı bir alan olmaktan çıkıyor. Pazarlama, ekonomi ve sosyal hayatın doğru yönlendirilmesini esas alacak şekilde veri kullanımını sağlayan bir alana dönüşüyor.

Veriyi de bu perspektifin içine yerleştirerek üretmesi gerekiyor.  Bu yıl altıncısı düzenlenen Araştırmada Yenilikler Konferansımızın programını araştırmanın bu büyüyen değerine koşut bir programla oluşturduk. Ayrıca, bu yıl 25.yılını kutlayan Mor Çatı'ya da bu vesile ile destek yaratma olanağı bulduğumuz için mutluyuz."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS