hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Araştırmada Yenilikler Konferansı’nda bu yıl esneklik konuşulacak

  Araştırmada Yenilikler Konferansı’nda bu yıl esneklik konuşulacak
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  9 Mayıs’ta İstanbul’da gerçekleştirilecek Araştırmada Yenilikler Konferansı'nın bu yılki teması ''Esneklik''. Konferansta araştırma dünyasının uzmanları bir araya gelecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu yıl 9 Mayıs’ta düzenlenecek olan Araştırmada Yenilikler Konferansı, alanında saygın uzmanların en yeni bilgilerini pazarlama ve araştırma sektörünün hizmetine sunmayı amaçlıyor. Four Seasons Hotel Bosphorus İstanbul'da düzenlenecek konferans aynı zamanda; araştırmanın gelişimine odaklanan ve geliri sosyal projelere aktarılan Türkiye'deki tek konferans olma niteliği de taşıyor. 

  Burada 1 ekmek 77 lira

  İşte Türkiye'nin Euro 2024 statları

  Avrupa'da bu ülkeler Türkiye'den vize istemiyor

  Konferans Başkanı ve Ipsos’un Türkiye CEO’su Sidar Gedik, konferansın bu yılki temasıyla ilgili şunları iletti: “Sanki ezelden beri varmış gibi algıladığımız pek çok kavramın hayatımızdaki geçmişi sadece üç beş yıldan ibaret. Yarının ne olacağını bilmemenin endişesi ancak yarını yaratanlardan biri olabilirsek ortadan kalkıyor. Yeni iş yapış biçimleri, yeni coğrafyalar, daha yüksek iş hacimleri için daha geniş alanlar gerekiyor. Bunun için ise tek yol esneyebilmek. Hem genleşirken esnemek, hem değişirken esnemek için denemeye, aramaya devam etmeliyiz. Araştırmada Yenilikler Konferansı başlangıcından beri bu arayışlarımıza ışık tutmayı amaçlıyor. Bu yılki temamız "Esneklik". Bu çerçevede; Ekonomide, Perakendede, Reklamda, Araştırmada ve de Kişisel Hayatımızda nasıl ve nereye kadar esnedik, esniyoruz, esnemeliyiz konularını uzman isimlerden dinleyecek ve tartışacağız.” 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CNN TÜRK’ün deneyimli ekran yüzü Başak Şengül’ün moderasyonunda gerçekleştirilecek konferansta yer verilecek konu başlıkları ve belli başlı konuşmacıları şöyle: 

  Perakende ve Alışverişçilerin Dünyasında Esneklik
  Durmaksızın ve çok hızlı şekilde değişen günümüz koşullarında perakendeci açısından esneklik en uzun ömre sahip pazar avantajlarından, alışverişçi için ise en önemli faydalardan biri. Peki perakendede ve alışverişçilere dönük pazarlamada esneklik sağlayan uygulamalar neler? Farklı sektörlerde bu esnekliği artırmaya yönelik çalışmalar nasıl şekilleniyor? Alışverişçilerin değişen ihtiyaçlarına hitap edebilmek için bu açıdan nasıl bir yol izlemek gerekiyor?

  Ve buna benzer birçok sorunun yanıtını Ipsos’un perakende ve alışverişçi araştırmaları konusunda uzman olan hizmet birimi Path to Purchase’in global lideri olan Alison Chaltas örneklerle birlikte aktaracak. 

  Mood Modelling: Sosyal Medyadaki Ruh Halini Anlamada Yapay Zeka ile Gerçek Zamanlı Esneklik 
  Sosyal medya platformlarındaki toplumun genel ruh halini analiz edebilen yepyeni bir yapay zeka uygulaması geliştirildi. Mood Modelling adı verilen bu uygulama ile Twitter üzerinde bireylerin yaptığı paylaşımlardan genel ruh halini anlık olarak takip edebilmek ve buna göre hedef kitlenizin ruh haline dönük gerçek zamanlı esnek iletişim ve kampanyalar geliştirmek mümkün. Detayları ise Ipsos Marketing Science Direktörü Serkan Ceran ve Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ezgi Akpınar Uysal 9 Mayıs’ta örnek bir çalışma ile anlatacak. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yatırım Araçlarında Esneklik: Kripto Paralar ve Bitcoin (Panel)
  Çok konuşulan bitcoin düşüşü -çıkışı trendi nelere bağlıdır? Kısa-orta vadede bitcoin’in ulaşacağı en yüksek nokta ne olabilir?

  Tüketiciler, bireyler güvenilir bir yatırım aracı olarak bitcoin vb kripto paraları görüyorlar mı?

  Günlük tüketim ve marka tercihlerinde kripto paraların gelecekte bir etkisi olacak mı?

  Panele katılacak isimler: BloombergHT Genel Yayın Yönetmeni Cüneyt Başaran, Altınbaş Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Emre Alkin, Uluslararası Piyasalar Yatırım Uzmanı Şant Manukyan ve Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Bloomberg BusinessWeek Türkiye köşe yazarı İsmail Hakkı Polat. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dijital Reklam Stratejilerinde Etkili ve Verimli Olmak için Esnek Taktikler
  Dijital iletişim araştırmalarında Ipsos’un global lideri olan Ipsos Connect CDO’su Andrew Bradfort, konferansta gerçekleştireceği sunumun ilk bölümünde dijital reklamlar sanıldığı gibi verimli, ekonomik ve etkili mi? sorusunu tartışacak ve sunumunun ikinci bölümünde ise bu konuda markalara yol gösterici taktikler verecek. 

  Dijital Platformarla birlikte Reklamlarda Esneklik (Panel)
  Yerli yabancı ünlü dijital platformların temsilcileri, medya satın almacı ve reklamcılarla dijital platformlarda reklamlar tartışılacak. 

  Kişisel Sınırlarımızı Esnetmek: Daha Mutlu Bir Yaşam İçin İkigai
  Her sabah yataktan kalkmanız için sebebiniz nedir? Hayatınızın anlamını, amacını buldunuz mu ya da bunun farkında mısınız? Uluslararası çoksatan bir rehber olan Ikigai kitabı tam da bu konuya değiniyor ve daha mutlu bir yaşam için ikigainizi bulmaya sizi yönlendiriyor. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkiye’de de kısa sürede çok satan kitaplar arasına giren İkigai: Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı kitabının yazarlarından Francesc Miralles 9 Mayıs’ta Araştırmada Yenilikler Konferansı’nda İkigai’nizi keşfetmeniz için ilham verici ve bilgilendirici bir konuşma yapacak. 

  Konferans katılım bedelleri çocuklara gidecek

  Konferansa katılım Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'na yapılacak bağışla gerçekleştirilecek. Toplanan bağışlar ile Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın Şırnak Cizre'de bulunan öğrenim biriminin faaliyete geçmesi sağlanacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow