Son Dakika

Bakan Albayrak: Covid-19‘a rağmen hedeflerimiz için hız kesmiyoruz

A A

26.03.2020 - 14:35 Son Güncelleme:

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye Varlık Fonu ile Çin İhracat ve Kredi Sigortası Kurumu (Sinosure) arasında imzalanan 5 milyar dolarlık iş birliği mutabakatına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Albayrak: Covid-19‘a rağmen hedeflerimiz için hız kesmiyoruz

Bakan Albayrak, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Varlık Fonu, Çin İhracat ve Kredi Sigortası Kurumu (Sinosure) ile iş birliği mutabakatı imzaladı. Sinosure, TVF’nin cari açığı azaltacak projelerine 5 milyar dolar sigorta desteği sağlayacak, Çinli firmalarla köprü olacak. Covid-19‘a rağmen hedeflerimiz için hız kesmiyoruz" ifadelerini kullandı.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="tr" dir="ltr">Varlık Fonu, Çin İhracat ve Kredi Sigortası Kurumu (Sinosure) ile iş birliği mutabakatı imzaladı.<br><br>Sinosure, TVF’nin cari açığı azaltacak projelerine 5 milyar dolar sigorta desteği sağlayacak, Çinli firmalarla köprü olacak.<br><br>Covid-19‘a rağmen hedeflerimiz için hız kesmiyoruz. <a href="https://t.co/dCRR3lo2fN">https://t.co/dCRR3lo2fN</a></p>&mdash; Berat Albayrak (@BeratAlbayrak) <a href="https://twitter.com/BeratAlbayrak/status/1243137193390080001?ref_src=twsrc%5Etfw">March 26, 2020</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>