hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bakan Şimşek: AB ile ilişkilerimizi yeniden canlandırıyoruz

  Bakan Şimşek: AB ile ilişkilerimizi yeniden canlandırıyoruz
  expand

  Resmi temaslarda bulunmak üzere Belçika'nın başkenti Brüksel'de bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabı X üzerinden dikkat çeken mesajlar verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Belçika'nın başkenti Brüksel'de bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

  Bakan Şimşek açıklamasında şunları söyledi: "Avrupa Birliği ile ilişkilerimizi yeniden canlandırıyoruz. Bu amaçla dün Brüksel'de önemli temaslarda bulunduk. Avrupa Birliği ev sahipliğindeki Ekonomik ve Mali Diyalog Toplantısı’nda Orta Vadeli Programımızı ve sonuçlarını anlattık.

  Finansal Hizmetler, Finansal İstikrar ve Sermaye Piyasaları Birliğinden Sorumlu AB Komiseri Mairead McGuinness, Ekonomiden Sorumlu AB Komiseri Paolo Gentiloni ve İç Pazardan Sorumlu AB Komiseri Thierry Breton ile oldukça verimli toplantılar gerçekleştirdik.

  Ayrıca Avrupa’nın önde gelen düşünce kuruluşlarından olan Bruegel’de düzenlenen toplantıda ekonomideki önceliklerimizi ve Türkiye-AB ilişkileriyle ilgili vizyonumuzu paylaştık."

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow