hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  BES tasarrufun merkezi oldu

  BES tasarrufun merkezi oldu
  expand

  TSB Başkanı Benli, BES’te, toplam 15 milyonun üzerindeki vatandaşın sistemden yararlandığını belirterek, toplam fon büyüklüğünün ise 562 milyar TL’ye ulaştığını açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, BES’in, dünyada emsali olmayan teşviklerle desteklendiğini ve katılımcıların farklı ihtiyaçlarını karşılayan düzenlemelerle zenginleştirildiğini ifade ederek, devlet katkısına ek olarak son dönemde sistemde yapılan yeniliklerin vatandaşların hayatını kolaylaştırdığını ve tasarruf eğiliminin artmasını sağladığı gibi, birikimlerini büyütmelerine de imkân verdiğini vurguladı.

  Benli, sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Emeklilik döneminde gelir kaybını engellemeyi amaçlayan BES, uzun vadede enflasyonun üzerinde getiri imkânı sunuyor. Devletin desteği, vatandaşlarımızın artan ilgisi ve güveniyle BES, tasarruf ederken kazandıran önemli bir sisteme dönüştü, tasarrufun merkezi hâline geldi. BES tasarrufları, emeklilikte yaşam standartlarının korunması açısından olduğu kadar, ülke ekonomisi için de büyük değer taşıyor. Hayata geçirilen yeni düzenlemeler vatandaşlarımızın tasarruf bilincine olumlu yansıdı. Bu sayede millî ekonomimizin dinamosu BES, istikrarla büyüyor.”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow