hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Boeing, hedefe ulaşılamayınca CEO'nun ikramiyesini kesti

  Boeing, hedefe ulaşılamayınca CEOnun ikramiyesini kesti
  expand

  Boeing CEO'su David Calhoun, 2022'de hedeflerinden birini kaçırdığı için 7 milyon dolarlık ikramiyeyi kaybetti. Ama yine de 2022'de 22,5 milyon dolar kazandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Boeing, şirketin yeni 777X uçağını 2023'ün sonuna kadar hizmete sokamayacağı için CEO'su David Calhoun'un 7 milyon dolarlık ödemesini kaçırdığını söyledi.

  Havacılık devi, dosyada 777X uçağının hizmete alınmasındaki gecikmenin nedenlerini açıklamazken "Büyük ölçüde Bay Calhoun'un kontrolü dışındaki nedenlerle de olsa, bu hedefe ulaşılmayacağı açıktır." dedi

  Calhoun, Boeing'in Nisan 2022'deki ilk çeyrek kazanç çağrısında Federal Havacılık İdaresi'nin tüm yeni uçak sertifikalarını "titizlikle" yürüttüğünü söyledi.

  Gecikmeye rağmen Calhoun, Boeing'e göre 2022 için toplam tazminat olarak 22,5 milyon dolar aldı. Bu miktar, 2021 için aldığı 21,1 milyon dolardan yüzde 6,6 daha yüksek oldu. Toplam, her iki yıl için de sabit olan 1,4 milyon dolarlık temel maaşının yanı sıra hisse senedi ve opsiyon ödüllerini içeriyor.

  Calhoun, Boeing'deki CEO pozisyonunu sektörün büyük darbe aldığı Ocak 2020'de -Dünya Sağlık Örgütü'nün COVID-19 salgınını küresel bir salgın ilan etmesinden iki ay önce- devraldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Öte yandan Virginia merkezli şirket 2023'te yaklaşık 10.000 çalışanı işe alacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow