hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak? (KYK burs başvurusu)

  Burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak (KYK burs başvurusu)
  expand

  KYK burs ve kredi başvuruları önümüzdeki günlerde başlatılacak. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından başlatılacak başvuru işlemleri sonrası değerlendirme yapılacak. Bazı öğrenciler KYK bursu almaya hak kazanırken, burs alamayan öğrenciler ise kredi seçeneğini işaretlemeleri halinde geri ödemeli eğitim desteği alabilecekler. Peki, KYK kredi ve burs başvuruları ne zaman başlayacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Burs başvurularının başlayacağı tarih için üniversite öğrencileri KYK’dan gelecek açıklamayı beklemeyi sürdürüyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın e-devlet’e entegre edilen hizmetleri arasında yer alan başvuru işlemlerinin yine e-devlet üzerinden yapılması bekleniyor.

  KYK BURS BAŞVURULARI HANGİ TARİHTE BAŞLAYACAK?

  Kurumdan konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmese de yerleştirme işlemlerinin tamamlanması nedeniyle 2019 Ekim ayı içerisinde başvuruların başlaması bekleniyor. Konuyla ilgili son dakika gelişmeleri Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nün veya Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın resmi internet adresleri üzerinden takip edilebilir.

  KYK BURS ÜCRETİ NE KADAR?

  2019 yılı için belirlenen burs ücreti lisansta 500, yüksek lisansta 1000, doktorada da 1500 lira. Dolayısıyla öğrenciler 2019 yılında bu ücretleri alacak ancak 2020 yılı için burs ücretlerinde artış yapılacak. Yani 2020 Ocak ayı itibariyle öğrencilerin yeni ücreti alacaklar. Kredi ve burs ücretlerindeki artışın da yine önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow