Dolar 4.50'nin üzerinde

Dolar 4.50'nin üzerinde

Güne 4.46 TL seviyesinden başlayan dolar kuru sonrasında yükselişe geçerek 4.51 TL seviyesinin üzerini gördü. Euro kuru ise 5.27 TL seviyesinde hareket ediyor.

Dolar/TL, Merkez Bankası'nın (TCMB) son dönemde attığı adımlar ve Londra'da yabancı yatırımcılar ile gerçekleştirilen toplantıların TCMB'ye olan güveni tazelemesiyle gerilerken, yeni güne 4.46 seviyesinden başladı. Dolar kuru daha sonra yükselişe geçerek en yüksek 4.5158 TL seviyesini görürken, saat 15.00 itibarıyla 4.5061 TL'de hareket ediyor. Euro kuru ise aynı dakikalarda 5.2775 TL seviyesinde bulunuyor.

Bankacılar küresel piyasaların da iyimserliğe destek olduğunu Mayıs başından geçen haftaya kadar gelişmekte olan para birimlerine göre negatif ayrışan TL'nin son birkaç günde ise pozitif ayrıştığına dikkat çektiler ve bunun TCMB'ye yönelik endişelerin bir bölümünün ortadan kalktığı anlamına geldiğini belirttiler.

Dolar/TL, dün 18 Mayıs'tan bu yana en düşük seviye olan 4.4477'ye kadar geriledikten sonra günü 4.47 seviyesinde tamamlarken; TL dün dolar karşısında yüzde 2 civarında değer kazancı ile benzer para birimlerinden pozitif ayrışmıştı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS