Rusya ile İran arasında 30 milyar dolarlık anlaşma

Video: Rusya ile İran arasında 30 milyar dolarlık anlaşma
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Tahran ziyaretinde <a class="in-news-link" href="/iran" target="_blank" title="İran haberleri">İran</a> ile 30 milyar dolarlık petrol ve doğalgaz anlaşması ile ilgili olarak Tahran ile ön anlaşma imzaladığı bildirildi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Tahran ziyaretinde İran ile 30 milyar dolarlık petrol ve doğalgaz anlaşması ile ilgili olarak Tahran ile ön anlaşma imzaladığı bildirildi.

Rusya'nın Rosneft ile İran'ın RIOC şirketleri arasında yapılan ön anlaşma ile ilgili konuşan Rosneft Başkanı İgor Sechin, Rus petrol üreticisi Rosneft ile İran Ulusal Petrol Şirketi RIOC'u İran'daki bir dizi "stratejik" projede birlikte petrol ve doğalgaz üretimi gerçekleştirmek amacıyla 30 milyar dolarlık bir anlaşma yapmak için görüşmelere başlayacaklarını açıkladı.

Sechin, ön anlaşmanın sağlandığını ve yasal bağlayıcı belgelerin bir yıl içinde imzalanmasını öngördüklerini söyledi.

Ön anlaşmanın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'nin bugün İran'a gerçekleştirdiği ziyarette imzalandığı belirtilirken, anlaşma ile elde edilen petrol çıktısının yılda 55 milyon ton (günlük 1.1 milyon varil) seviyesinde olduğu bildirildi. Kaynak: Rusya ve İran arasında 30 milyar dolarlık petrol anlaşması

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS