Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?

Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?

Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?

Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri önümüzdeki günlerde hesaplara yatacak. Bayram öncesi ihtiyaçlarını karşılayabilecek olan emekliler ikramiyelerin yatacağı tarihi araştırmayı sürdürüyor. Peki, emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde emeklilere ödenen bin TL’lik bayram ikramiyeleri kısa süre sonra hesaplara yatacak. Geçtiğimiz yıl başlatılan uygulama ile bayram alışverişlerini ve ihtiyaçlarını karşılayabilen emekliler 11 Ağustos’ta idrak edilecek Kurban Bayramı öncesinde ikramiyelerin hangi tarihte yatırılacağını araştırıyor.

BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN ÖDENİR?

Kurban Bayramı 11 - 14 Ağustos arasında idrak edilecek. Kurban Bayramı’nda Arife gününün 10 Ağustos Cumartesi gününe denk gelmesi nedeniyle de emeklilere ödenen ikramiyelerin 5 - 9 Ağustos arasında ödenmesi bekleniyor. Emekli maaş ve ikramiyelerinin verileceği tarih, resmi açıklama sonrasında netleşecek.

 BAYRAM İKRAMİYESİ KİMLERE ÖDENECEK?

SGK’dan emekli aylığı alanların yanı sıra, mayıs ayına aylığı bağlanan emeklilere de verilecek. Bunun yanı sıra bayramda maaş almaya hak kazanan yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri almakta olan kişiler, şehit yakınları, gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden mağduru sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahipleri de ikramiye almaya hak kazanacak. İkramiyeden ölüm aylığı (dul ve yetim aylığı) alanlar da yararlanacak.