hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  FED faiz kararı açıklanıyor! Faiz kararı saat kaçta açıklanacak? FED toplantı kararı ne olacak?

  FED faiz kararı açıklanıyor Faiz kararı saat kaçta açıklanacak FED toplantı kararı ne olacak
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  FED, Nisan faiz kararı için küresel piyasalarda bekleyiş sürüyor. FED, 19-20 Mart'taki politika toplantısında gösterge gecelik faiz oranını %5,25 ile %5,50 arasında tuttu. Yüksek enflasyon karşısında 2022'den bu yana sıkı para politikası izleyen FED, bu yılın ilk iki toplantısında da faiz oranlarında değişikliğe gitmedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD Merkez Bankası (FED) faiz kararı, küresel piyasaları yakından takip eden yatırımcıların gündeminde yer alıyor. Bir süredir politika faizini sabit tutan FED Başkanı Jerome Powell geçtiğimiz günlerde verdiği demeçte, faiz oranını indirme konusunda olumsuz bir tablo çizmişti. O nedenle dolar, altın, borsa ve kripto para yatırımcıları tarafından FED'in alacağı yeni faiz kararının ne yönde olacağı merak ediliyor. FED'in izleyeceği bir sonraki önemli veri açıklaması, 26 Nisan'da yapılması planlanan PCE fiyat endeksi güncellemesi olacak.

  FED FAİZ KARARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  ABD Merkez bankası (FED) faiz kararı toplantı takvimi belli oldu. ABD Merkez Bankası Nisan faiz kararı toplantısı 30 Nisan - 1 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek. Toplantı ardından Nisan ayı FED faiz kararı ise 1 Mayıs günü saat 21.00 - 22.00 sıralarında açıklanacak. 

  NİSAN AYI FED TOPLANTISI KARARI NE OLACAK?

  2024 yılı sonuna kadar üç çeyrek puanlık faiz indirimi öngördü. Diğer yandan ise para piyasalarında FED'den bu sene için üç faiz indirim beklentisi ikiye düştü. Analistler, Fed'in hafta içi gerçekleştireceği toplantıda faizleri sabit bırakacağına kesin gözüyle bakıldığını anımsatarak, karar sonrası Fed Başkanı Powell'ın yapacağı açıklamalarda bankanın gelecek dönemde atacağı adımlara ilişkin ipuçları aranacağını dile getirdi.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow