TEDxIstanbul 19 Mayıs'ta Gençlik Bayramı'nı kutluyor

TEDxIstanbul 19 Mayıs'ta Gençlik Bayramı'nı kutluyor

Geçtiğimiz yıl rekor katılımla gerçekleşen TEDxIstanbul, 19 Mayıs'ta, CNN TÜRK'ün medya sponsorluğu ile dünyadan ve Türkiye'den önemli isimleri "Yeniden Keşfet" teması etrafında bir araya getiriyor.

Technology, Entertainment ve Design sözcüklerinin baş harflerinden oluşan TED, "ideas worth spreading/paylaşmaya değer fikirler" sloganıyla yola çıkan ve kar amacı gütmeyen bir küresel konferanslar serisi.

1984 yılından günümüze uzanan konferanslar serisinin asıl amacı, farklı alanlardaki ileri derecede bilgi sahibi kişilerin konuşmalarıyla bilgi alışverişine zemin oluşturmak.

Konuşmaların 18 dakikayla sınırlı olduğu TED konferanslarında  bugüne kadar Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende ve İngiltere Başbakanı Gordon Brown gibi isimler konuşmacı olarak yer aldı.

Dünya çapında şimdiye kadar 4 milyarın üzerinde izlenme rakamına ulaşan TED konferanslarının lisansıyla İstanbul'da gerçekleşen TEDxIstanbul Volkswagen ana Sponsorluğu, Bankalararası Kart Merkezi resmi sponsorluğu ve CNN TÜRK medya sponsorluğu ile 19 Mayıs'ta VW Arena'da gerçekleşecek.

Etkinlik biletleri ise Biletix'ten ulaşılabilecek.

Dünyadan ve Türkiye'den çok değerli konuşmacılar "Yeniden Keşfet" temasıyla bildiğimiz kalıpları kıracak, farklı bakış açılarıyla yepyeni keşifler yapacak ve her zamanki gibi ilham verecek.

"Yeniden Keşfet" temalı konferansın 3 ayrı oturumuna 15 konuşmacının çıkacağı TEDxİstanbul'da katılımcıları eğlenceli aktiviteler, sergiler ve konuşmacılarla birebir sohbet imkanı bulabilecekleri bir platform bekliyor.

Geçtiğimiz yıl rekor katılımla gerçekleşen TEDxİstanbul konferansları, yön veren ve paylaşılmaya değer fikirlerle katılımcılara yeni kapılar açıyor.

TEDxİstanbul, sizi 19 Mayıs'ta klasik yollardan değil bambaşka kapılardan geçmeye, farklı bakış açılarının sizi şaşırtmasına ve size ilham olmasına izin vermeye çağırıyor.

TEDxIstanbul 2015 "Yeniden Keşfet" konuşmacıları

1- Amy Robinson, Crowdsourcer, TEDx Music Project Küratörrü
2- Doğa İçin Çal
3- Durukan Dudu, Ormanevi Kolektifi - Ekoköy Kurucu
4- Hasan Çolakoğlu, Riot Games Ülke Müdürü
5- Maksut Aşkar, Şef
6- Mehmet Akbay, Kral Grubu Genel Koordinatörü
7- Nedim Ruacan, Başar Ünder Müzisyen
8- Ongun Tan, Makers Türkiye Kurucu
9- Fatih İşbecer, Monitise CEO
10- Prof. Dr. Sevil Atasoy, Kriminolog
11- Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu, Akademisyen
12- Prof. Dr. Talat Kırış, Nöroşirürji Uzmanı
13- Saffet Emre Tonguç, Gezgin/Yazar
14- Tim Leberecht, The Business Romantic Yazarı
15- Emin Çapa, CNN TÜRK Ekonomi Müdürü

TEDxIstanbul Yeniden Keşfet Programı
Tarih: 19 Mayıs 2015
Saat: 08:30 - 17:30
Yer: Volkswagen Arena Maslak
Bilet Satış: www.biletix.com

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS