Son Dakika

Bakkal ve marketler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Hafta sonu market çalışma saatleri kaç, bakkallar ne zaman kapatıyor?

A A

25.04.2021 - 13:09 Son Güncelleme:

Hafta sonu marketlerin çalışma saatleri 24-25 Nisan 2021 Cumartesi ve Pazar günü sokağa çıkma yasağında market ihtiyacını gidermek isteyen kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor.  Peki, hafta sonu marketler kaçta açılıyor, kaçta kapatıyor? İşte hafta sonu market izni ile ilgili bilinmesi gerekenler…

Bakkal ve marketler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Hafta sonu market çalışma saatleri kaç, bakkallar ne zaman kapatıyor?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri kısıtlama günlerinde market ihtiyacını karşılamak üzere bakkal ve marketlere gidecek olan kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Hafta sonu market izni ile ilgili bilgiler İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelde yerini almıştı. İşte saatlere ilişkin o detaylar…

HAFTA SONU MARKETLER KAÇTA AÇILIYOR, KAÇTA KAPATIYOR? MARKETLERİN ÇALIŞMA SAATLERİ

24 Nisan 2021 Cumartesi günü ve 25 Nisan 2021 Pazar günü yine 81 ilin tamamında sokak kısıtlaması uygulanacak. Kısıtlama kapsamında vatandaşlara market ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için muafiyet tanınacak.

Kısmi kapanma genelgesinde yer alan ifadelere göre “Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri market, bakkal, manav, kasaplar ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. 65 yaş ve üzeri ile 18 yaş altında bulunanlar hariç, zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecek. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecek.”

Yani hafta sonu bakkal ve marketler saat 10:00’da açılacak, saat 17:00’de kapanacak.