hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bitcoin'de son 7 ayın en kötüsü

  Bitcoinde son 7 ayın en kötüsü
  expand

  Bitcoin kısa süreliğine 26.000 doların altına düştü ve Kasım ayından bu yana en kötü haftayı geride bıraktı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bitcoin, 17 Mart’tan bu yana en düşük seviye olan 25.833,34′e kısa bir süre düştükten sonra günü yüzde 2,58 düşüşle 26.181,46′da tamamladı. Piyasa değerine göre en büyük kripto varlığı, haftalık yüzde 11,25′lik bir kayıp yayınlayar

  ak 11 Kasım’dan bu yana en kötü haftasını yaşadı.

  Şu anda kripto piyasalarının karşı karşıya olduğu, düşük likidite, ABD’deki düzenleyicilerin sektöre yönelik baskıları ve makroekonomik endişeler dahil olmak üzere bir dizi sorun var.

  LİKİDİTE SORUNLARI

  Bitcoin bu yıl yaklaşık yüzde 59 arttı, ancak düşük likiditenin yukarı ve aşağı hareketleri şiddetlendirmesiyle fiyatlar dalgalı kaldı.

  Kaiko’nun araştırma direktörü Clara Medalie, Bitcoin için “pazar derinliğinde kayda değer bir düşüş” olduğunu söyledi.

  Pazar derinliği, bir pazarın nispeten büyük alım ve satım emirlerini emme kabiliyetini ifade ediyor. Bu düşük olduğunda, nispeten küçük alım-satımlar bir varlığın fiyatının önemli ölçüde yukarı veya aşağı hareket etmesine neden olabilir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  DÜZENLEYİCİLER SEKTÖRÜN ENSESİNDE

  Kripto sektörü, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve ABD hükümetini net kurallar koymamakla suçlayarak ABD düzenleyicileriyle bir savaş içinde.

  SEC, Mart ayında Amerikan kripto borsası Coinbase’i olası menkul kıymetler yasası ihlalleri konusunda uyardı. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, şirketin SEC ile yıllarca sürecek bir mahkeme savaşına hazırlandığını söyledi.

  Bu arada, Emtia Vadeli İşlemleri ve Ticaret Komisyonu Mart ayında kripto borsası Binance’in ticaret kurallarını ihlal ettiğini iddia etti.

  Bitcoin ağının kendisi de son günlerde Binance’in bitcoin çekme işlemlerini geçici olarak durdurmak zorunda kalmasıyla tıkanıklıkla karşı karşıya kaldı. Bitcoin işlem ücretleri bu hafta yükseldi ve düşerken hala yüksek seviyelerde kalıyor. Orijinal Bitcoin ağı, yüksek hacimli işlemleri gerçekleştirmek için tasarlanmamıştı.

  Nexo’nun kurucusu Antoni Trenchev,  e-posta yoluyla CNBC’ye  “Bitcoin’in 30.000 doları aşma girişimleri, blok zincirindeki tıkanıklık sorunları, üst düzey piyasa yapıcılar Jane Street ve Jump Crypto’nun küçülmesinin neden olduğu likidite kısıtlamaları ve sürekli dönen düzenleyicilerin ortasında geri döndü” dedi.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow