Ve Bitcoin 17 bin dolar barajını da yıktı geçti

  1. Ekonomi
  2. Kripto Para
Ve Bitcoin 17 bin dolar barajını da yıktı geçti

Son 4 gündür ortalama günde 1000'dolardan fazla kazandıran Bitcoin 17 bin dolar barajını da aşarak yeni bir rekora imza attı. Hacker'lar da boş durmuyor, Bitcoin madenciliği konusunda popüler olan NiceHash'a siber saldırı düzenlendi. Saldırıda en az 60 milyon dolarlık Bitcoin çalındı.Tüm yatırım araçlarının getirilerini sollayan kripto para birimi bitcoin, tarihi bir barajı daha yıktı. Bitcoin Türkiye saatiyle 04.30 itibariyle 17 bin dolar sınırını da aştı. Son dört gündür birim başına günde ortalama bin dolar kazandıran bitcoin, hakkında ayakları yere basan tahminler kadar uçanlar da var.
Üç yıl içinde 25 bin dolarlar seviyesinde tahminler kadar 2020'de bir bitcoin'in 1 milyon dolar olacağını tahmin eden de var. 1 milyon dolarlık 'uçuk' tahmini, siber güvenlik sektörünün öncüsü John McAfee'den veya ünlü yatırımcı Global Macro Investor yöneticisi Raoul Pal'den gelince herkes ciddiye almak zorunda kalıyor.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre Bitcoin Foundation Kurucu Direktörü Jon Matonis İstanbul'da TİM İnovasyon Zirvesi'ndeydi. Matonis, "Merkez Bankaları bitcoine dayalı varlıkları temin etmek için rekabet etmeye başlayacak. Günümüzde ve gelecekte dolar ve euronun önemi azalacak. 50 yıl içinde euro gibi bir para birimi kalmayacak. Eninde sonunda tekelleşme bertaraf edilecek" diye konuştu.
Değer tarafında bunlar olurken blockchain teknolojisini kullanılması nedeniyle çok güvenli olduğu iddia edilen bitcoin'de hacker'lar da boş durmuyor.
Bitcoin madenciliği yapanlar arasında popüler olan NiceHash'e siber saldırı düzenlendi. Hacker'lar değeri en az 60 milyon dolar olan binlerce bitcoin çaldı.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS