Son Dakika

KYK burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanacak, KYK başvuruları saat kaçta bitecek?

A A

07.11.2020 - 12:32 Son Güncelleme:

KYK 2020 burs başvuruları 8 Kasım 2020 Pazar günü sona erecek. Başvuru sürecinde sona yaklaşırken işlemlerini tamamlayan adaylar sonuçların hangi tarihte açıklanacağını araştırmayı sürdürüyor. Peki, KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanacak, KYK başvuruları saat kaçta bitecek?

2020 KYK burs başvuru süresi geçtiğimiz günlerde 8 Kasım’a kadar uzatılmıştı. Pazar günü saat 23:59’da sona erecek başvuruların ardından sonuçlar için geri sayım başlayacak.

KYK BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Burs ve kredi hakkından yararlanmak isteyen öğrenciler başvurularını e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilecek.

Daha önce başvuru yapan ancak değişiklik yapmak isteyen öğrenciler de 8 Kasım'a kadar e-Devlet'e girerek güncelleme yapabilecek.

BAŞVURU ADRESİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve başarı durumuna ilişkin bilgiler, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kamu kurumları aracılığıyla teyit edilecek. Yapılan değerlendirme sonucunda mevzuata uygun olan öğrencilere burs ya da öğrenim kredisi tahsis edilecek.

KYK BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Burs sürecinde farklı kurumlardan evrakların değerlendirme aşamalarının olması nedeniyle sonuçların en erken iki hafta sonra açıklanması bekleniyor. Bu durum göz önüne alındığında 23 Kasım ve sonrasında KYK başvuru sonuçlarının açıklanacağı tahmin ediliyor.