MTV ödeme tarihi 2022: MTV temmuz ödemesi ne zaman, ayın kaçında?

MTV ödeme tarihi 2022: MTV temmuz ödemesi ne zaman, ayın kaçında?

MTV ödeme tarihi 2022: MTV temmuz ödemesi ne zaman, ayın kaçında?

Temmuz ayına az bir zaman kala gözler MTV ikinci taksit ödemelerine çevrildi. Motorlu taşıtlar vergisi ödemeleri iki taksit şeklinde yapılıyor. İlk taksit ödemesinin ardından gözler ikinci taksit ödemesine çevrildi. Peki, MTV temmuz ödemesi ne zaman? İşte MTV ödeme tarihleri 2022…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İki taksit şeklinde ödemesi yapılan Motorlu Taşıtlar Vergisi ile ilgili detaylar pek çok kişinin gündeminde. MTV ödemelerinin ne zaman yapılacağı araştırılıyor. MTV ödemelerinin ilk taksiti ocak ayında tamamlandı. İkinci taksit ise temmuz ayında yatırılacak.

MTV NE ZAMAN ÖDENİR?

MTV ödemelerinin ilk taksiti Ocak ayında, ikinci taksiti ise Temmuz ayında yapılıyor. Ocak ayında yapılan ödemeler 1 Ocak – 31 Ocak tarihlerinde tamamlanırken, Temmuz ayında yapılacak olan ödemeler 1 Temmuz - 31 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek.

MTV, Gelir İdaresi Başkanlığına ait www.gib.gov.tr internet sitesi, İnteraktif Vergi Dairesi, İnternet Vergi Dairesi ve GİB Mobil uygulaması üzerinden ödenebiliyor. İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden şifre girişi yapmadan MTV ödeme alanına sadece plaka ve TC kimlik numarası bilgilerini giren mükellefler de MTV borçlarını görüntüleyip ödeme imkanına sahip.

Mükellefler, anlaşmalı bankaların kredi kartı, banka kartı ve banka hesabı aracılığıyla bu bankaların şubelerinden, internet ve telefon bankacılığı ile mobil bankacılık yoluyla, PTT iş yerlerinden ve tüm vergi dairelerinden MTV ödemesini gerçekleştirebiliyor.

Kurbanlık fiyatları 2022...  Büyükbaş, küçükbaş( koyun, keçi, sığır, kuzu) kurbanlıklar ne kadar oldu?

Kurbanlık fiyatları 2022... Büyükbaş, küçükbaş( koyun, keçi, sığır, kuzu) kurbanlıklar ne kadar oldu?