18 Mayıs 2020 Pazartesi günü bankalar açık mı? Açıklama geldi!

18 Mayıs 2020 Pazartesi günü bankalar açık mı? Açıklama geldi!

4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması içerisinde 18 Mayıs 2020 Pazartesi günü bankaların açık olup olmayacağı belli oldu. Türkiye Bankalar Birliği’nden yapılan açıklamada hangi illerde bankaların çalışacağı bilgisi paylaşıldı. Peki, İstanbul, Ankara ve İzmir’de pazartesi günü bankalar açık mı?

Bankaların pazartesi günü çalışma durumları ile ilgili detaylar belli oldu. Türkiye Bankalar Birliği’nden yapılan açıklamada kısıtlama içerisinde yer alan 18 Mayıs 2020 Pazartesi günü uygulanacak olan yöntem belli oldu. İşte o açıklamada yer alan detaylar…

18 MAYIS PAZARTESİ GÜNÜ BANKALAR AÇIK MI?

Duyuruda, İçişleri Bakanlığı'nın sokağa çıkma kısıtlaması kararında belirtilen 15 ilde 18 Mayıs Pazartesi günü banka şubelerinin kapalı olacağı aktarılarak, şunlar kaydedildi:

"Kısıtlama kapsamındaki bu 15 ilde yerleşik olan müşteriler bankacılık işlemlerini şube dışı kanalları kullanarak yerine getirilebilecektir. Edimlerinin yerine getirilmesinin son günü 18 Mayıs olan müşterilerin ise edimlerinin 20 Mayıs'a ötelenmesi hususunda üyelere tavsiyede bulunulmuştur. Üyelerden, kararda yer alan 15 ilde yerleşik müşterilerin 18 Mayıs tarihli edimlere ilişkin TBB Risk Merkezi'ne bildirimlerinin Risk Merkezi Genelgesi'nin Mücbir Haller Uygulamasına göre yapılması istenmiştir."

BU İLLERDE BANKALAR KAPALI OLACAK

İçişleri Bakanlığı kararına göre, sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 15 il şöyle:

"Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak."

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS