Sağlık Bakanlığı personel alımı: ÖSYM kılavuz ve kontenjanları yayınladı!

Sağlık Bakanlığı personel alımı: ÖSYM kılavuz ve kontenjanları yayınladı!

Sağlık Bakanlığı personel alımı (KPSS 2019/4) personel alımı için süreç devam ediyor. Geçtiğimiz gün ÖSYM tarafından personel alımı ile ilgili kontenjan ve kadrolar yayınlandı. Tercihler ise henüz başlamadı. Peki, KPSS 2019/4 Sağlık Bakanlığı personel alımı tercihleri ne zaman başlayacak? İşte merak edilen detaylar…

Sağlık Bakanlığı personel alımıyla ilgili kontenjanlar ve tercih kılavuzu yayınlandı. Ancak tercihler henüz başlamadı. KPSS 2019/4 personel alımı ile ilgili detaylar sağlık personeli adayları tarafından heyecan ve merakla araştırılıyor. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı tercihleri ne zaman başlayıp ne zaman sona erecek? İşte, Sağlık Bakanlığı personel alımı ile ilgili detaylar…


TERCİHLER NE ZAMAN?


Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, Sağlık Bakanlığı KPSS-2019/4 Tercih Kılavuzuna ÖSYM tarafından paylaşılan bağlantıdan erişebileceklerdir.


Adaylar tercihlerini, 07-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 21 Ağustos 2019 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.


Tercih işlemleri, KPSS-2019/4 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemlerinde kılavuzu incelemeleri önem arz etmektedir.


KONTENJANLAR VE TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS