Zaman daraldı:2017 KOSGEB faizsiz kredi başvuru sonuçları bekleniyor

Zaman daraldı:2017 KOSGEB faizsiz kredi başvuru sonuçları bekleniyor

Zaman daraldı:2017 KOSGEB faizsiz kredi başvuru sonuçları bekleniyor

2017 KOSGEB faizsiz kredi başvuru sonuçları bugün açıklanacakken, kurum işletme sahiplerinden 12 ay boyunca hiçbir ücret almayacak. 12 ay sonra kurumun belirlediği takvim sürecinde faiz olmaksızın krediler ödenebilecek. Sonuçları işletme sahipleri 3 yerden görebilecekler: SMS, mail ve kurumun web sitesi üzerinden... Sonuçlar açıklandıktan sonra kurumun sitesine yoğunluk olacağından ötürü, işletme sahipleri mail üzerinden bakabilirler. KOSGEB faizsiz kredi başvuru sonuçları üzerine önemli bilgiler haber içeriğimizde...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

2017 KOSGEB faizsiz kredi başvuru sonuçları konusunda gözler kuruma çevrilirken, kurum Ak Part'nin grup toplantısından hemen sonra açıkalacağını söylemişti. Toplantı bitti KOSGEB faizsiz kredi başvuru sonuçları açıklanması bekleniyor. KOSGEG faizsiz kredi başvuru sonuçları sadece internet adresinden değil, SMS ve mail üzerinden de öğrenilebilir. Başbakan Binali Yıldırım 460 bin işletme sahibine 11 milyar liralık kredi vereceklerini açıkladı.

2017 KOSGEB FAİZSİZ KREDİ BAŞVURU SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ (Not: Sonuçlar açıklanmadı)

Süreç nasıl başladı?

Başvuru yapan kobiler ilk olarak kurum üzerinden bilgi aldı. Kurum, üst limit olarak 50 bin lira kredi verecek olan kurum, sıfır faiz sistemini uygulayacaktır. İşletmeci ilk 12 ay boyunca taksit ödemesi yapmayacaktır. 12 ay sonra, üçer aylık eşit taksitler üzerinden kuruma faizsiz bir şekilde tutar ödenecektir. Şayet işletmeci teminat konusunda sıkıntı çekiyorsa, Kredi Garanti Fonu A.Ş. ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği düzenlenecek protokole taraf olmaları gerekmektedir. İşletmeci protokole taraf olduğunda, bankalar tarafında olumlu olarak değerlendirilecektir.

İşletmeci şayet 10 kişiden daha az kişiyi çalıştırıyorsa ve yıllık net satış hasılatı 1 milyon liranın altındaysa, o işletmeci faizsiz krediyi hakkını diğer işletmecilerden daha önce yararlanacaktır. İstenen şart: Kurum tarafından yasaklı işletmeciler içerisinde olmamasıdır.

Başvuru nasıl yapılır?

Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İşletmeci siteye girdiğinde karşısına Vergi No / T.C.K. No ile işe başlama tarihi bölümü çıkmaktadır. İşletmeci ya vergi numarasını ya da vatandaşlık numarasını yazabilir. İşe başlama tarihini yazdıktan sonra güvenlik numarası çıkmaktadır. Güvenlik numarası doldurulduktan sonra, iletişim adresi çıkacaktır. Orası eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Zira kurum, bilgilendirme sms’i yollayacaktır.

İkinci bölümde Bilgilendirme Metni çıkmaktadır. İşletmeci o metni okuduktan sonra “Okudum, Anladım” butonuna basarak “ileri” butonuna basarak diğer sayfaya geçer.

Üçüncü bölümde işletmeciye ait bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgiler doğru ise boş alan yerler doldurulmaktadır. Eğer işletmeciye ait bilgilerde eksiklik varsa, işletmeci KOSGEB’in sayfasında kendi bilgilerini güncelleyebilir ve tekrardan kaldığı yerden başvuruya devam edebilir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Boş olan yerler:  SGK Sicil Numarası, İşletme Yetkilisi Adı ve Soyadı, Bilgilendirme yapılacak bir mail adresi ve bilgilendirme yapılacak bir cep numarası…

Dördüncü bölümde şu ana kadar yaptığınız formun kısa bir özeti bulunmaktadır. Onaylama butonuna bastıktan sonra “Başvurumu Kaydet”e basarak, başvurunuz gerçekleşir.

İşletmecinin başvurusu kabul edilirse, bilgilendirme mail adresine ve cep telefon numarası üzerinden sms’e gelecektir.