"Bank Asya henüz belgeleri tamamlamadı"

"Bank Asya henüz belgeleri tamamlamadı"

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, Bank Asya'nın BDDK'ya göndermesi gereken belgelerin henüz tamamlanmadığını söyledi.

Akben, Türkiye Katılım Bankaları Birliği'nin (TKBB) 14. Olağan Genel Kurul toplantısının açılışının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, katılım bankalarının 2014 yılı büyümesinin Bank Asya'nın özel durumu nedeniyle düşük geldiğini belirterek, 2015'de Bank Asya'daki durumun çözülüp çözülmeyeceğine yönelik sorusu üzerine Akben, "Tabii ki çözülür. O konular mecrasında gidiyor. Bu işleri siyasi boyutlara çekmenin anlamı yok. Bunlar bankacılık rakamları diliyle veya otoritenin oradaki denetimleriyle ortaya çıkan şeylerdir" dedi.

250 TL taksitle ev

Akben, Bank Asya'nın BDDK'ya göndermesi gereken eksik belgelere ilişkin soruya ise şu yanıtı verdi:

"Benim bildiğim kadarıyla belgelerin herhalde tamamlanmadığını biliyorum. Tamamlanmış değil. TMSF tarafındayken bildiğim kadarıyla onlar tamamlanmış değil. Bilgiler tamamlanmış değil.

O konuda da gereken yapılacaktır. Çünkü sorunları ne kadar çabuk sürede çözerseniz, sorunların ertelenmemesi sektör açısından çok daha iyi olur. Onun için sorunların daha çabuk çözülmesi taraftarıyım."

"Bir takım görüşmeler var"

Bu arada, Bank Asya Genel Müdürü Aydın Gündoğdu, Türkiye Katılım Bankaları Birliği'nin (TKBB) 14. Olağan Genel Kurul toplantısında, Bank Asya'nın geçen yıl ciddi anlamda küçüldüğünü belirterek, "Ortaklarla, otorite arasında basına da yansıyan birtakım görüşmeler var. Onlar bir yere bağlandığında çok daha güzel neticeleri konuşuruz" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS