D-Smart'ın yeni CEO'su Mükremin Sarıer

D-Smart'ın yeni CEO'su Mükremin Sarıer

D-Smart CEO'su Ali Güven, 1 Nisan 2016 itibariyle görevini Mükremin Sarıer'e devrediyor.

Ekim 2011 tarihinden bu yana D-Smart CEO'su olarak görev yapan Ali Güven, yaklaşık 4,5 yıldan sonra 1 Nisan 2016 itibariyle görevinden ayrılıyor.

Doğan Grubu'nda 2002 yılından bu yana farklı şirketlerde görev yapan, halen D-Smart Mali İşler Grup Başkanı olarak görevine devam etmekte olan Mükremin Sarıer, D-Smart CEO'luğunu 1 Nisan 2016 tarihi itibariyle Güven'den devralacak.

Doğan TV Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, yönetim yapısındaki değişikliği şöyle değerlendirdi:

"Grubumuzun önemli şirketlerinden D-Smart'ta Genel Müdürlük görevini başarı ile yürüten Ali Güven'e bugüne kadar yaptığı çalışmaları için teşekkür ediyor; kariyer hayatında başarılar diliyorum.
Begümhan Doğan Faralyalı: Medya gerçeğin peşinde olmalı
2002 yılından bu yana Grubumuzda farklı şirketlerde birlikte çalıştığımız Mükremin Sarıer'i D-Smart CEO'su olarak devraldığı yeni görevinden ötürü tebrik ederim.

D-Smart'ın son 5 yıllık döneminde şirketin karlılığının geliştirilmesinde büyük payı olan Sarıer'in, şirketin yeni döneminde de başarılı olacağına inancım tamdır. Kendisine ve tüm D-Smart ekibine bu yeni dönemde başarılarının devamını diliyorum."

Mükremin Sarıer kimdir?

Kariyer hayatına 1997 yılında BDO DENET'de Denetçi olarak başlayan Sarıer, Müdür Yardımcısı olarak 2002 yılına kadar görev yaptı.

2002-2007 yılları arasında Doğan Yayın Holding'te Mali Kontrol Müdürü görevini üstlendi.

Eylül 2007'den, Ocak 2010 tarihine kadar Bravoo!'da CFO olarak kariyerine devam etti.

Mükremin Sarıer Şubat 2010'dan Kasım 2010 tarihine kadar Doğan Holding'te Risk Analiz ve Değerlendirme Direktörü olarak çalıştı.

Kasım 2010 tarihinden itibaren D-Smart CFO görevini üstlenen Sarıer, Nisan 2016 itibariyle D-Smart'ın yeni CEO'su olarak atandı.

Mükremin Sarıer, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS