None

Son dakika... Bakan Nebati, sektör temsilcileriyle bir araya gelecek

A A

11.05.2022 - 12:41 Son Güncelleme:

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, enflasyonla mücadele kapsamında yarın sektör temsilcileri ile bir araya geliyor. Bakanlığın fahiş fiyat uygulamalarına başvuranlarla ilgili yaptığı çalışmalar neticesinde ortaya çıkan sonuçlar da sektör temsilcileri ile paylaşılacak. Bakan Nebati'nin enflasyonla mücadelede konusunda sektör temsilcilerinden destek talep etmesi de bekleniyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, enflasyonla mücadele kapsamında sektör temsilcileri ile bir araya geliyor. Görüşme, "Enflasyonla Mücadelede Birlikten Berekete" programı kapsamında olacak...

Bakan Nebati, İstanbul'da sektör temsilcileri ile görüşerek bir dizi toplantı gerçekleştirecek. Gıda, beyaz eşya, yapı malzemeleri ve mobilya dahil olmak üzere birçok sektörde faaliyet gösteren iş dünyası temsilcileri ile görüşmelerin yapılacağı toplantıda, son dönemde yaşanan fiyat hareketleri hakkında kapsamlı bir değerlendirme yapılacak.

Bu kapsamda bakanlığın fahiş fiyat uygulamalarına başvuranlarla ilgili yaptığı çalışmalar neticesinde ortaya çıkan sonuçlar da sektör temsilcileri ile paylaşılacak. Piyasadaki fiyat mekanizmasını bozanlara yönelik yapılan denetimler hakkında bilgiler vermesi beklenen Bakan Nebati'nin enflasyonla mücadelede konusunda sektör temsilcilerinden destek talep etmesi bekleniyor.