THY gençler için iş ilanı yayımladı

THY gençler için iş ilanı yayımladı

Türk Hava Yollarıi 1994 yılı ve sonrası doğmuş olan gençler için iki işe alım ilanı yayınladı.

İlanlara başvurular başlarken, "AIRSTARTER" adını verdiği program kapsamında THY'nin çeşitli birimlerinde çalıştırılmak üzere verdiği ilanlar 1 Mart 2020 tarihine kadar yayında kalacak.1 Ocak 1994 ve sonrasında doğanlar, en az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin herhangi bir bölümünde 3.sınıf öğrencisi olduğunu belgeleyenler ilanlara başvurabilecek. 


Türk Hava Yolları'nın(THY) büyüyen filosuna paralel olarak çalışan sayısı da hızla artıyor.  Bugün 354 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 50 yurtiçi, 270 uluslararası olmak üzere dünyanın 127 ülkesindeki 319 noktaya uçan THY'nin gençlere yönelik yayınladığı iki ilana başvurular başlarken, ilanların detayları şöyle duluruldu: 


ARANAN GENEL KRİTERLER ŞÖYLE;


"T.C. vatandaşı olmak


Adli Sicil ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak


01.01.1994 ve sonrasında doğmuş olmak


En az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin herhangi bir bölümünde 3.sınıf öğrencisi olmak ve olduğunu belgeleyebilmek


(Bilgisayar Mühendisliği bölümünde öğrenimine devam eden ve yazılım alanında uzmanlaşmak isteyen adaylarımız AIRSTARTER BT ilanımıza başvurabilir.)


100’lük sistemde en az 70, 4’lük sistemde en az 2,72 genel not ortalamasına sahip olmak ve olduğunu belgeleyebilmek


İstanbul ve Ankara’daki ofislerde, haftanın en az 2 günü tam zamanlı olmak üzere, haftada en fazla 30 saat çalışabilmek


İyi derecede İngilizce bilmek (THY A.O. tarafından yapılacak olan İngilizce sınavında başarılı olmak)"


 ÇALIŞMA DÖNEMİ ŞÖYLE DUYURULDU


"AIRSTARTER Programı kapsamında istihdam edilen kişilere 2020-2021 eğitim-öğretim yılında 4. sınıfta eğitimlerine devam ederken kısmi süreli olarak çalışma fırsatı sunulacaktır. Süreci başarıyla tamamlayarak kısmi süreli istihdam edilen kişilerin Temmuz 2021 tarihinde mezun olmaları gerekmektedir. Yeni mezun ihtiyacı kapsamında, kısmi süreli çalışma sürecini başarıyla tamamlayan kişilerin süreç sonunda tam zamanlı istihdamı da değerlendirilecektir."


ARANAN NİTELİKLER 


"Problem çözme yeteneği gelişmiş ve sonuç odaklı çalışan


Ekip çalışmasına yatkın


Proaktif ve analitik düşünce yeteneğine sahip 


Araştırmaya ve öğrenmeye açık 


Yazılı ve sözlü iletişim becerileri yüksek


MS Office araçlarını iyi seviyede bilen part-time çalışma arkadaşları arıyoruz."


ÇALIŞMA ALANLARI NERELER OLACAK


Türk Hava Yolları, kariyerine başlamak isteyenlere AIRSTARTER Programı ile birbirinden farklı alanlarda Part-Time çalışma imkânları sunacağını duyurdu. 


AIRSTARTER Programı ile Part-Time çalışabilecek  başkanlıklar şöyle :


İnsan Kaynakları ve Destek Üniteleri


İstihdam Başkanlığı


Eğitim Başkanlığı


Personel Yönetimi Başkanlığı


Sosyal ve İdari İşler Başkanlığı


Uçuş Eğitim Başkanlığı 


Kalite & Teknik


Kalite Güvence Başkanlığı 


Teknik Başkanlık 


Mali 


Finans Başkanlığı


Muhasebe ve Mali Kontrol Başkanlığı


Genel Satınalma Başkanlığı


Operasyon 


Entegre Operasyon ve Kontrol Başkanlığı 


Güvenlik Başkanlığı


Kurumsal Emniyet Başkanlığı


Yer İşletme Başkanlığı


Uçuş İşletme Başkanlığı


Planlama 


Ekip Planlama Başkanlığı 


Gelir Yönetim Başkanlığı 


İkram ve Uçak İçi Ürünler Başkanlığı 


Üretim Planlama Başkanlığı 


Pazarlama & Satış


 


Kurumsal İletişim Başkanlığı


Kurumsal Pazarlama ve Dağıtım Kanalları Başkanlığı


Pazarlama Başkanlığı


Satış Başkanlığı


Turkish Cargo 


Kargo Operasyon Başkanlığı 


Kargo Pazarlama Başkanlığı 


Kargo Satış Başkanlığı


Kargo İş Geliştirme ve Organizasyon Başkanlığı


Yatırım & Anlaşmalar


Kurumsal İnovasyon ve Projeler Başkanlığı


Uluslararası İlişkiler ve İttifaklar Başkanlığı 


Yatırım Yönetimi Başkanlığı 


BAŞVURU ŞEKLİ VE İZLENECEK YOL


 "Kriterleri taşıyan adayların, ilana kurumsal web sitemiz üzerinden başvurmaları gerekmektedir. Yukarıdaki şartları taşımayan adayların ve kurumsal web sitesi başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir. 


 İlan 01.03.2020 tarihine kadar yayında kalacaktır. 


Sınıf şartını belgeleyebilmek için, “Eğitim Bilgilerim” kısmında “Lisans” sekmesinde yer alan “Dosya Seç” butonundan “Öğrenci Belgesi” yüklenmesi zorunludur.


Genel not ortalaması şartını belgeleyebilmek için, “Ana Sayfam” kısmında yer alan “Özgeçmiş Eklentileri” kısmından “Öğrenci Not Dökümü” yüklenmesi zorunludur.


 Belge kontrolünden sonra ilan kriterlerini sağlayan adaylar "Sözel/Sayısal Yetenek ve İngilizce" yazılı sınavına davet edilecektir. Sınavda başarılı olan adaylar "kişilik envanteri, grup değerlendirmeleri ve birebir mülakat" süreçlerine davet edilecektir.


 Çalışma yeri İstanbul ve Ankara olup İstanbul'da çalışacak kişilerin İstanbul ve çevresinde; Ankara'da çalışacak kişilerin ise, Ankara ve çevresinde öğrenim görüyor olması tercih edilecektir. Mülakat öncesinde adayların yukarıda belirtilen kriterlere uygunluğunu belgelemeleri istenecek ve kriterlere uygun olmayan adaylar sürece devam edemeyecektir. Süreç sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak, işe başlangıç belgeleri hazırlamaları istenecek ve adayın istenen belgeleri teslim etmesi akabinde istihdam süreci tamamlanacaktır."


AIRSTARTER 2020 (BİLGİ TEKNOLOJİLERİ) İLANI


Genel Kriterler 


"T.C. vatandaşı olmak


Adli Sicil ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak


01.01.1994 ve sonrasında doğmuş olmak 


En az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin uzmanlaşmak istenen role göre ilgili bölümlerinde 3.sınıf öğrencisi olmak ve olduğunu belgeleyebilmek (Bilgi Teknolojileri alanı Yazılım ve Altyapı-Operasyon rolleri dışında çalışmak isteyen adaylarımız AIRSTARTER ilanımıza başvurabilir. Yazılım ve Altyapı-Operasyon rolleri sadece aşağıda belirtilen bölümlerden başvuru almaktadır. )"


YAZILIM ROLÜ İÇİN;


"Nesne Yönelimli Programlama (Object Oriented Programming) modeli, Java, IOS  ve Android programlama dillerinin herhangi birinde bilgi sahibi ve yazılım alanında kariyer hedeflemek, Bilgisayar Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği bölümü okuyor olmak şartı aranmaktadır. 


Altyapı-Operasyon rolü için; Veritabanı Yönetimi, Uygulama Sunucusu ve Orta Katman Yönetimi, İşletim Sistemi, Network, Sistem Güvenliği, Sistem İzleme ve Operasyon, Microsoft sistemleri, Exchange, Active Directory, Domain Yönetimi, E-posta Arşivleme, BT Servis Yönetimi ve BT Süreç (ITIL, Prince2, vb.) vb. alanlarda kariyer hedeflemek,Bilgisayar Bilimleri, Bilişim Sistemleri bölümleri, Bilgisayar, Elektrik/Elektronik, Makine, Endüstri, Matematik, Yazılım Mühendisliklerinde okuyor olmak şartı aranmaktadır."


100’lük sistemde en az 70, 4’lük sistemde en az 2,72 genel not ortalamasına sahip olmak ve olduğunu belgeleyebilmek


İstanbul’daki ofislerde, haftanın en az 2 günü tam zamanlı olmak üzere, haftada en fazla 30 saat çalışabilmek 


İyi derecede İngilizce bilmek (THY A.O. tarafından yapılacak olan İngilizce sınavında başarılı olmak). 


Tercih ettiği rolde istenen bölüm kriterini sağlayamayan adaylarımızın başvurusu kabul edilmeyecektir.


ÇALIŞMA DÖNEMİ   


"AIRSTARTER BT Programı kapsamında istihdam edilen kişilere 2020-2021 Eğitim-Öğretim döneminde, 4. Sınıfta eğitimlerine devam ederken kısmi zamanlı olarak çalışma fırsatı sunulacaktır. Süreci başarıyla tamamlayarak istihdam edilen kişilerin Temmuz 2021 tarihinde mezun olmaları gerekmektedir. Yeni mezun ihtiyacı kapsamında, kısmi süreli çalışma sürecini başarıyla tamamlayan kişilerin süreç sonunda tam zamanlı istihdamı da değerlendirilecektir. "


ARANAN NİTELİKLER 


"Bilişim alanına ilgi duyan 


Teknolojiyi ve yenilikleri takip eden 


Problem çözme yeteneği gelişmiş ve sonuç odaklı çalışan 


Ekip çalışmasına yatkın 


Proaktif ve analitik düşünce yeteneğine sahip 


 Araştırmaya ve öğrenmeye açık 


Yazılı ve sözlü iletişim becerileri yüksek 


Raporlama ve dokümantasyona önem veren 


MS Office araçlarını iyi seviyede bilen part-time çalışma arkadaşları arıyoruz."


NEREDE ÇALIŞABİLECEKLER


Türk Hava Yolları, kariyerine başlamak isteyenlere AIRSTARTER BT Programı ile Genel Müdür (Kurumsal Gelişim ve Bilgi Teknolojileri) Yardımcılığında Part-Time çalışma imkanı sunacağını duyurdu.  AIRSTARTER BT Programı ile Part-Time çalışabileceğin başkanlıklar;


Genel Müdür (Kurumsal Gelişim ve Bilgi Teknolojileri) Yardımcılığı


Altyapı ve Operasyon Başkanlığı


BT Strateji ve Yönetişim Başkanlığı


Dijital İnovasyon ve Analitik Çözümler Başkanlığı


Kurumsal ve Operasyonel Çözümler Başkanlığı


 Müşteri Çözümleri Başkanlığı


BAŞVURU ŞEKLİ VE İZLENECEK YOLLAR 


"Şartları taşıyan adayların, ilana kurumsal web sitemiz üzerinden başvurmaları gerekmektedir. Yukarıdaki şartları taşımayanların ve kurumsal web sitesi başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir. 


İlan 01.03.2020 tarihine kadar yayında kalacaktır. Sınıf şartını belgeleyebilmek için, “Eğitim Bilgilerim” kısmında “Lisans” alanında yer alan “Dosya Seç” sekmesinden “Öğrenci Belgesi” yüklenmesi zorunludur. Genel not ortalaması şartını belgeleyebilmek için, “Ana Sayfam” kısmında yer alan “Özgeçmiş Eklentileri” sekmesinden “Öğrenci Not Dökümü” yüklenmesi zorunludur.


Belge kontrolünden sonra ilan kriterlerini sağlayan adayların tümü Sözel/Sayısal Yetenek ve İngilizce yazılı sınavına davet edilecektir. Sınavda başarılı olan adaylar; kişilik envanteri, grup değerlendirmeleri ve birebir mülakat süreçlerine davet edilecektir.Çalışma yeri İstanbul olup İstanbul'da çalışacak kişilerin İstanbul ve çevresinde okuyor olması tercih sebebidir.


Mülakat öncesinde adayların yukarıda belirtilen kriterlere uygunluklarını belgelemeleri istenecektir. Kriterlere uygun olmayan adaylar sürece devam edemeyecektir.Tüm süreç sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak olup işe başlama belgelerini hazırlamaları istenecek ve adayların istenen belgeleri teslim etmesi akabinde istihdam süreci tamamlanacaktır."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS