Turgutlulu gençler İEÜ'de indirimli okuyacak

Turgutlulu gençler İEÜ'de indirimli okuyacak

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş ile Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın arasında, ilçedeki gençlerin indirimli eğitim alması için protokol imzalandı.

İZMİR Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş ile Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın arasında, ilçedeki gençlerin indirimli eğitim alması için protokol imzalandı.

İEÜ'de gerçekleştirilen protokol töreniyle Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin birinci derece yakınları, İzmir Ekonomi Üniversitesi'ndeki eğitim ücretlerinde yıllık yüzde 15 indirim hakkı kazandı. Törene, Başkan Demirtaş ve Aydın'ın yanı sıra İEÜ Rektörü Prof. Dr. Can Muğan katıldı. İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin İzmir Ticaret Odası tarafından kurulun ilk üniversite olmasının sorumluluğuyla hareket ettiklerini belirterek, "2001 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi'ni kurduk. Daha sonra İstanbul, Ankara ve Konya'da kuruldu. İlk üniversite olmanın sorumluluğu içerisindeyiz. Hem 1923 yılındaki 1. İktisat Kongresi'ndeki büyük şehirlerde ticaret odaları üniversiteler kurmalıdır vasiyetinden hem de Atatürk'ün kongrede söylediği 'ekonomi demek her şey demektir' sözünden esinlendik. Bu nedenle iş odaklı, iş âleminin ihtiyacına cevap verecek şekilde eğitim alan öğrencileri eğitme misyonuyla yola çıktık. Bugün bilim çağını öğrencilerimiz oluşturuyor. Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Mekatronik, Genetik ve Biyomühendislik bölümlerine bu yıl ilk öğrencilerimizi aldık. Bilim ve teknolojide çok önemli bir yere gitmeyi istiyoruz. Üniversitemizde önümüzdeki yıl gelecek öğrencileri robotlar karşılayıp onları gezdirecek ve bilgilendirecek. Uydumuz da hazırlanıyor" dedi.

"Odağımızda öğrenci var"

YÖK onayıyla İzmir Ticaret Odası üyelerinin çocukların için yüzde 15 indirim yaptıklarını, bunu camianın diğer odaları için protokollerle geçerli hale getirdiklerini ifade eden Başkan Demirtaş, "16 yıl önce ilk eğitime başladığımızda öğrenci odaklı olacağımızı, girişimci, yenilikçi öğrenciler yetiştireceğimizi bunun en temel felsefemiz olacağını vurgulamıştık. 10 bini aşkın öğrencimizi mezun verdik. Bu yıl 10 bini aşkın öğrencimiz eğitimlerini sürdürüyor. Turgutlu'dan da çok sayıda öğrencimizi geleceğe hazırlayacağız" diye konuştu.

"Turgutlu eğitime önem veriyor"

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın da, protokol imzalamaktan çok mutlu olduklarını vurgulayarak, "Turgutlu'da eğitime çok büyük önem veriyoruz. İlçemizde 22 okulumuz var ve hepsi vatandaşlarımız tarafından yapıldı. Üyelerimizin de faydalanması için bu protokolü imzaladık" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS