EY Yılın Girişimcisi 29 Mart'ta açıklanıyor

EY Yılın Girişimcisi 29 Mart'ta açıklanıyor

Girişimcilik konusunda dünyanın en prestijli iş dünyası ödül programı olarak kabul edilen ve Türkiye’de bu yıl 10’uncusu düzenlenen ‘EY Yılın Girişimcisi’ programında finale kalan yedi aday belirlendi. Kazanan ise 29 Mart akşamı düzenlenecek olan ödül töreninde belli olacak.

Uluslararası denetim ve danışmanlık firması EY tarafından 30 yılı aşkın süredir düzenlenen ve girişimcilik konusunda dünyanın en prestijli iş dünyası ödül programı olarak kabul edilen ‘EY Entrepreneur Of The Year - Yılın Girişimcisi’ yarışmasının Türkiye programında finale kalan yedi aday açıklandı.

EY tarafından dünya çapında girişimcilik ruhunu teşvik etmek üzere 60’dan fazla ülkede 150 şehirde yürütülen Yılın Girişimcisi programı başvuruları online olarak kabul edildi. Türkiye’nin önde gelen iş dünyası liderlerinden oluşan jüri tarafından değerlendirilen başvurular sonucu, Alvimedica Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Alaton, Luna Elektrik Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karabağlı, MKS DevO Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Korgün Şengün, Öznur Kablo Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Balarısı, Samet Kalıp Yönetim Kurulu Başkanı Saldıray Kızıltan, Summa Turizm Yatırımcılığı Yönetim Kurulu Başkanı Selim Bora ve VSY Biotechnology Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Varlıbaş finale kaldı.

Kazanan 29 Mart'ta belli olacak

EY Yılın Girişimcisinin açıklanacağı ödül töreni Swissotel The Bosphorus Fuji Salonu'nda 29 Mart 2018 Perşembe akşamı gerçekleştirilecek.

Bugüne kadar dünya çapında 53 girişimcinin ödüllendirildiği, Türk Hava Yolları’nın Resmi Hava Yolu Sponsoru olarak yer aldığı programın Türkiye finalisti, Monako’da düzenlenecek ‘Dünya Yılın Girişimcisi - World Entrepreneur Of The Year’ yarışmasında Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanacak.

Jüri başkanlığını Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü M. Özyeğin'in üstlendiği programın jürisi Türkiye iş dünyasının önemli isimlerinden oluşuyor. Jüride Akbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üyesi Suzan Sabancı Dinçer, Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emine S. Kamışlı, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Konukoğlu, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik ve Faik Açıkalın yer alıyor. Jüri üyeleri ‘EY Yılın Girişimcisi’ programı adaylarını; girişimcilik ruhu, stratejik bakış açısı, sosyal ve kültürel etki, finansal performans, bireysel/kurumsal sosyal sorumluluk, saygınlık ve yenilikçi anlayış gibi kriterler doğrultusunda değerlendiriliyor.

Geçtiğimiz yıllarda kimler kazanmıştı?

‘EY Yılın Girişimcisi’ programında başarılı bulunarak Türkiye’yi uluslararası arenada temsil eden girişimcilerin listesi şöyle:

• 2004 – Süleyman Orakçıoğlu / Orka Group Yönetim Kurulu Başkanı
• 2005 – Kerim Taner / Alara Tarım Ürünleri Şirket Ortağı ve CEO
• 2006 – Sedat Yalınkaya / Goldaş CEO
• 2007 – Ersin Akarlılar / Mavi Giyim CEO
• 2008 – Orhan Turan / ODE Yalıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı
• 2009 – Gülden Yılmaz & Yılmaz Yılmaz / Koton Mağazacılık Başkan Yardımcısı & Yönetim Kurulu Başkanı
• 2010 – Canan Çelebioğlu & Can Çelebioğlu / Çelebi Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili & Yönetim Kurulu Başkanı
• 2012 – Şükrü Bozluolçay / Bozlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı
• 2014 – Levent Yılmaz & Feridun Tunçer / Baydöner Yönetim Kurulu Başkanı & Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı


{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS