Milli Piyango ihalesinde teklif süresi uzatıldı

Milli Piyango ihalesinde teklif süresi uzatıldı

Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Yatırımcılardan gelen yoğun talep nedeniyle Milli Piyango İhalesi'ne ön yeterlilik başvuru ve teklif verme sürelerini 3 ay uzattık. Buna göre, ön yeterlik için son başvuru tarihi 14 Ekim 2016, teklif verme için son başvuru tarihi 8 Kasım 2016 olarak değiştirilmiştir" dedi.

Ağbal, yaptığı yazılı açıklamada, 6 Mayıs 2016'da "Şans Oyunlarının Lisans Verilmesi Suretiyle Özelleştirilmesi" ihalesi ilanına çıktıklarını hatırlatarak, söz konusu ihaleye, yerli ve yabancı yatırımcılar tarafından büyük ilgi gösterildiğini kaydetti.

Bugüne kadar 7 yatırımcı grubu tarafından ihale dokümanının alındığını açıklayan Ağbal, diğer yatırımcılar tarafından da ihaleye katılma yönünde talepler alındığına dikkati çekti.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından ihaleyle ilgili hem yurt içinde hem de yurt dışında geniş kapsamlı yatırımcı bilgilendirme toplantıları ve tanıtım çalışmalarına devam edildiğini ifade eden Ağbal, ihale ilanında ön yeterlik son başvuru tarihi olarak 14 Temmuz 2016, teklif verme için son başvuru tarihi olarak da 5 Ağustos 2016'nın belirlendiğini anımsattı.
Turizmde 22 yılın en büyük düşüşü!
Gerek ihale dokümanını alan yatırımcılar gerekse ihaleye katılmak isteyen diğer yatırımcılar tarafından Özelleştirme İdaresine müracaat edilmek suretiyle, ihaleye katılımda ortak girişim grubunun oluşturulması için ilave zamana ihtiyaç duyulması, proje finansmanı için finans kuruluşları ile görüşmelerin devam etmesi nedenleriyle ihale sürecine ilişkin ilave süre talep edildiğini bildiren Ağbal, şöyle devam etti:

"Yaptığımız değerlendirmede, yatırımcıların ihale sürecine daha uygun koşullarda hazırlanabilmelerinin sağlanması, daha fazla sayıda yatırımcının ihale sürecine katılımlarına imkan tanınması ve ihalenin başarıyla sonuçlanabilmesi amacıyla ilave süre taleplerinin karşılanmasının uygun olacağı kararlaştırılmıştır.

Bu nedenle Şans Oyunlarının Lisans Verilmesi Suretiyle Özelleştirilmesi ihalesinde, ön yeterlik için son başvuru olan 14 Temmuz 2016 tarihi 14 Ekim 2016, teklif verme için son başvuru olan 5 Ağustos 2016 tarihi ise 8 Kasım 2016 olarak değiştirilmiştir."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS