"Türkiye pazarından ayrılmak için başvuru yok"

"Türkiye pazarından ayrılmak için başvuru yok"

"Türkiye pazarından ayrılmak için başvuru yok"

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, herhangi bir akaryakıt şirketinin Türkiye pazarından ayrılmak için EPDK'ya resmi müracaatının bulunmadığını bildirdi.

Yılmaz, akaryakıt sektöründe yaşanan sorunları ve bazı yabancı şirketlerin Türkiye pazarından çıkacağına yönelik iddiaları değerlendirdi.

Söz konusu şirketlerin EPDK'nın düzenlemelerinden dolayı kar etmekte zorlandıkları iddialarının doğru olmadığını vurgulayan Yılmaz, akaryakıt sektöründe dağıtım şirketleri ile bayiler arasındaki sözleşmelerin piyasanın sağlıklı işlemesini engelleyecek şekilde yapıldığını anlattı.

Sözleşme yapılıncaya kadar bayinin dağıtım şirketinden alacağı intifa bedelinin 5-6 kat fazlasını talep ettiğini, sözleşmeden sonra dağıtım şirketinin bu finansal maliyeti faiziyle birlikte geri almak için kendi kar marjını yükselttiğini belirten Yılmaz, "Bu paralar Türkiye'de yatırıma gitmiyor, bu durum sonrasında hem bayiye hem de pompa fiyatına yansıyor, böyle bir piyasa yaşayamaz. Akaryakıt sektöründeki sağlıksız yapının tüketiciye zarar vermesine izin vermeyiz. Birbirlerini suistimal eden bir yapının en son aşamada tüketiciyi suistimal etmesine de izin vermeyeceğiz" dedi.

Herhangi bir akaryakıt şirketinin Türkiye'den ayrılacağına yönelik EPDK'ya resmi bir müracaatının olmadığını belirten Yılmaz, "Şirketlerin piyasadan EPDK'nın düzenlemelerinden dolayı çekileceğine de kesinlikle ihtimal vermiyorum" ifadesini kullandı.

Sadomazoşist filmler