Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuru sonuçları önümüzdeki günlerde adayların erişimine açılacak. VGM sonuçları için beklenen ilk kritik eşik olan KYK burs sonuçları Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı. Bu sonuçların duyurulmasıyla birlikte de VGM burs başvuru sonuçları için bir engel kalmadı. Peki, VGM sonucu ne zaman açıklanır?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

VGM sonuçları için oldukça kısa bir süre kaldı. Gerekli değerlendirme işlemlerinin tamamlanmasının hemen ardından Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden beklenen açıklama gelecek. İşte burs başvurularında son durum ve başvuru yapan adayların bilmesi gereken o detaylar…

VGM BURS BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2019-2020 VGM burs başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili resmi bir açıklama gelmese de sonuçların kasım ayı içinde erişime açılması bekleniyor.  

VGM’DEN BİLGİLENDİRME YAPILDI

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama şöyle; Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan burs alan ya da bu eğitim yılında burs almaya hak kazanan öğrencilerin Genel Müdürlüğümüze yapmış olduğu burs başvurusu var ise iptal edilecektir. Öğrenim kredisi almaya hak kazanan öğrencilerin ise burs başvuruları değerlendirmeye alınacaktır.

Ortaöğrenim burs başvuruları, Vakıflar Yönetmeliğinin; Yükseköğrenim burs başvuruları ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilmektedir.

BUR SONUÇLARI VGM’DE OLACAK

Burs başvuru sonuçları internet sitemiz üzerinden açıklanacak olup konu ile ilgili tüm duyular yine internet sitemiz üzerinden sizlerle paylaşılacaktır.

Burs almaya hak kazanan öğrencilere yapılacak işlemler ile ilgili olarak Bölge Müdürlüklerimizce bilgilendirmeler yapılacaktır.

Bölge Müdürlüklerimizce talep edilmesi halinde SOYBİS İzin Formları’nın öğrenciler (18 yaşından büyükler) ve öğrenciye bakmakla yükümlü kişiler tarafından doldurularak Bölge Müdürlüklerimizin bildirdiği süre içerisinde ilgili Bölge Müdürlüğüne gönderilmesi gerekmektedir."

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler ilgili Vakıflar Böle Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir dekontları iletmelidirler.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Öğrenci adına açılacak hesap öğrenci için uygun bir Vakıfbank Şubesinden açılmalıdır. Eğer bulunulan yerde Vakıfbank Şubesi yoksa Ziraat Bankası şubelerinden de hesap açılabilir. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 Vakıflar Bölge Müdürlüğünün iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişilebilir.

VGM SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…