DAP’ta hedef küresel lig:10 bin çalışan, 3 ülkede proje

DAP’ta hedef küresel lig:10 bin çalışan, 3 ülkede proje

Son 2 yılda 4.600 konut teslimi gerçekleştirdiklerini, bugün itibarıyla da ellerinde 13 milyar TL’lik iş hacmi olduğunu belirten DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “2-3 yıl içinde de markamızı yurt dışına açmayı planlıyoruz. 5 yıl sonra en az 10 bin çalışanı olan, en az 2-3 ülkede proje geliştiren bir firma olmayı hedefliyoruz” dedi.

2018 yılında kazandığı ihalelerle dikkatleri üzerine çeken DAP Yapı, gayrimenkul sektöründeki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Bundan 30-40 yıl sonrasının yapılarını inşa eden bir vizyonla Türkiye ekonomisine katma değer sağlamayı sürdürdüklerinin altını çizen DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Ülkesine güvenen bir sektör oyuncusu olarak, güçlü finansal yapımızla yatırımlarımıza devam ediyoruz. Biri İzmir’de, ikisi İstanbul’da olmak üzere üç projemizde inşaat çalışmaları devam ediyor. Bunu yaparken bir yandan da tamamlanan projelerimizde teslimlerimizi sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

700 dönüm arsa stoku var

Fortune Türkiye dergisine verdiği mülakatta, İstanbul ve İzmir’de 700 bin metrekareye yakın arsaları olduğunun altını çizen Ziya Yılmaz, “2017 yılını ve 2018’in ilk 6 ayını iş geliştirme ve yatırım yılı ilan etmiştik. Şu anda en büyük projemiz olan İstMarina’da konut ve ofisleri teslim ediyoruz. Geçen yıl İzmir projesine başladık. Ayrıca İzmir Mavişehir ve Çeşme’de de proje geliştiriyoruz. İstanbul’da Beykoz, Pendik, Maslak ve Ünalan Mahallesi’nde de çalışmalarımız devam ediyor. Validebağ ve Teras Kule’nin inşaatı da sürüyor. Emlak Konut’tan aldığımız ihalelerle birlikte yaklaşık 13 milyar TL’lik iş hacmimiz bulunuyor” dedi.

Türkiye’ye güveniyoruz, yatırıma devam!

Emlak Konut tarafından ihaleleri gerçekleştirilen Nişantaşı’daki arazi ihalesini 1 milyar 763 milyon 750 bin TL bedelle; Çekmeköy arazisi ihalesini ise 1 milyar 111 milyon 100 bin TL bedelle kazandıklarını ifade eden Ziya Yılmaz, Türkiye ekonomisine güvendiklerini ve uygun araziler için her zaman yatırım iştahları bulunduğunu sözlerine ekledi.

2-3 yıla yurt dışına açılacağız

Şirketin gelecek vizyonuyla ilgili de açıklamalarda bulunan Ziya Yılmaz şöyle devam etti: “5 yıl sonra en az 10 bin çalışanı olan, en az 2-3 ülkede proje geliştiren bir firma olmayı hedefliyoruz. Şu anda yurt dışında incelemelerimiz sürüyor. Özellikle Avrupa ülkelerinde, proje geliştirmek istiyoruz. 2-3 yıl içinde markamızı yurt dışında taşımayı hedefliyoruz.”

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS