Hayatlarında ilk kez lunapark gördüler!

Manisa'da Yunus Emre Belediyesi, daha önce hiç lunaparka gitmemiş köy çocuklarına yönelik hazırlanan projeyi hayata geçirdi.Yunus Emre Belediyesi'nin düzenlediği etkinlik kapsamında şehir merkezinden uzakta yaşayan, maddi ve sosyal imkanları kısıtlı, daha önce hiç lunaparka gitmemiş çocuklar, keyifli bir gün yaşadı.

İlçeye bağlı Pelitalan ve Siyekli mahallelerinde yaşayan 30 çocuk Yuntdağı'nda araçlara bindirildi, önce Magnesia AVM'de yemek yedi ardından da lunaparktaki eğlencenin tadını çıkardı. Hayatlarında ilk defa lunapark gören çocuklar çarpışan araba, gondol ve dönme dolaba binerek doyasıya eğlendi. Çocukların bu sevincine AK Partili Yunus Emre Belediyesi Başkanı Mehmet Çerçi de ortak oldu. Eğlencenin ardından Yunus Emre Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan hediye paketleri çocuklara dağıtıldı.

Çocukları Ramazan eğlencelerine dahil etmek için çeşitli projeler hazırladıklarını belirten Yunus Emre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, "Şehir merkezindeki çocuklarımızın imkanları daha geniş. Örneğin lunaparka gidebiliyorlar. Köydeki çocuklar bunlardan mahrum kalıyor. Biz de köy çocuğu olarak onların bu duygularını anlıyoruz. Onları da bu eğlencenin içerisinde dahil etmeyi arzu ettik. Onlarla beraber hoş vakit geçirdik, tabiri caizse çocukla olduk. İnşallah çocukları biraz mutlu etmişizdir. Ramazan boyunca bu etkinlik devam edecek" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS