Anneler Günü için 30 sürpriz

İster tüketim çılgınlığı deyin ister kutsal Anneler Günü'nü kutlamadan geçemezsiniz... Bazen minik bir hediye bu kutlamaya eşlik eder. Ve her sene "Bu kez klişe olmayan ne alabilirim?" der durursunuz, eğer mutfak robotu fikrinden uzaklaşabilirseniz tabi. İşte burada anneniz ile vakit geçirip onu biraz neşelendirmeniz için 30 sürpriz önerimizi bulacaksınız.1) Annenize bir mektup yazın. Yakınınızda ya da uzağınızda olması fark etmez, mektubunuzla duygularınızı kalıcı bir şekilde ona aktarmış olacaksınız. Emin olun mektubu saklayacak. Unutmayalım, söz uçar yazı kalır. Hele bu el yazınızsa.

2) Annenizden öğrendiğiniz yemeklerle ona mükellef bir sofra hazırlayın, ama tariflerine aynıyla uyun ki kendi yemeklerinin lezzetini hissedebilsin, öğrettikleriyle gurur duyabilsin. Belki küçük bir yemek kusuru bırakarak “Bu işi en iyi sen yaparsın” mesajı da verebilirsiniz ona.

3)Bir fotoğraf albümü hazırlayın. Annenizin çocukluk, ilk gençlik fotoğrafları ile kendi fotoğraflarınızı kullabilirsiniz. Artık fotoğraflar genellikle dijital olduğu için basılı fotoğraflardan oluşan albüm hediyeniz daha anlamlı olacaktır.

4) Ona alacağınız hediyeyi kişiselleştirin. Örneğin sıradan bir kupa almak yerine, üzerinde isminin, fotoğrafınızın olduğu bir kupa almak onu daha mutlu edecektir.

5) Onunla aynı şehirde yaşamıyorsanız ve yanına gitme imkânınız yoksa kendisine bir video ile hitap edebilir, nerede olursanız olun onu düşündüğünüzü gösterebilirsiniz.

6) Annenizin gezmek, görmek istediği yerler varsa, onu babanızla beraber istediği yerlere gönderebilir ya da annenizle kol kola gidebilirsiniz.

7) Annenizle görüşmelerinizde zaman sıkıntınız varsa, o günü tamamiyle onunla geçireceğinizi söylemeniz bile onun için çok hoş bir hediye olacaktır.

8) Annenizin günlük rutini içerisinde mutlaka kullandığı nesnelerin üzerine küçük sevgi notları koyabilirsiniz. Mutlaka tebessüm edecektir.

9) Annenizle beraber daha önce denemediğiniz bir şey deneyebilirsiniz. Örneğin bilmediğiniz bir oyunu öğrenip, ailece oynayabilirsiniz.

10) Ailenin diğer fertleriyle oturup konuşun, onun için el birliğiyle hazırlayacağınız el emeği bir hediye annenizi mutlu edebilir. Örneğin evinizin bir duvarını onu mutlu edecek şekilde, “kişiye özel” olarak süsleyebilirsiniz.

11) Çok sevdiği, fakat bozulduğu ya da kırıldığı için kullanamadığı bir eşyasını tamir ettirmek (hatta mümkünse tamir etmek) onu sevindirecektir.

12) Beraber kuaföre gidebilirsiniz ya da onu kuaföre gönderip ev işleriyle siz ilgilenebilirsiniz.

13) Birine masaj yapmakla ilgili birkaç küçük tüyoyu öğrenip annenize masaj yapabilirsiniz. Beceremezseniz de onu eğlendirirsiniz.

14) Anneniz sizi herkesten iyi tanıyor ama ya siz onu tanıyor musunuz? Onu iyi tanıdığınızı, huyunu suyunu çok iyi bildiğinizi göstermek için “Annemi Tanıma Kılavuzu” adıyla bir kitapçık hazırlayabilirsiniz.

15) Annenizle hoş bir Pazar günü geçirmek için, vizyondaki iyi filmlerden birine beraber gidebilirsiniz. Türk filmleri için verimli bir zaman üstelik bugünler.

16) Annenizle bir süredir görüşemediği bir arkadaşını ya da bir akrabanızı getirerek onları buluşturabilirsiniz.

17) Beraber uzun bir yürüyüş yapabilirsiniz. Hem bol bol sohbet etme imkânı bulursunuz hem de küçük molalar vererek keyifli bir Pazar günü geçirebilirsiniz.

18) Annenizin sevmediği bir alışkanlığınız varsa, sizde de bunu değiştirecek irade varsa, bugün bunun tam zamanı. Annenizin sözünü dinlemiş olacak, ona en değer verdiği varlığı korumuş olmanın rahatlığını hissettireceksiniz.

19) Annenizle beraber anılarınızı yâd etmek için, eski evinize, annenizin büyüdüğü semte gidip beraber gezebilirsiniz.

20) Annenize anneler günü için yaptığınız bir kutlama pastası ile küçük bir sürpriz yapabilirsiniz.

21) Yeteneğiniz varsa annenizin bir fotoğrafından resmini yapabilirsiniz.

22) Annenizin ve anneannenizin yaptığı şahane yemeklerden bir yemek kitabı oluşturabilirsiniz. Bire bir tarifini bilmenize gerek yok, yaptığı yemekleri tatlı bir dille tarif edebilirsiniz.

23) Eve bir pano alarak anneniz için düzenleyebilirsiniz. Bu panoya devamlı olarak başarılarınızla ilgili belgeleri, annenize yazdığınız notları, fotoğraflarınızı asarak onu her gün sevindirebilirsiniz.

24) Babanızla konuşup anneniz için gençliğinde yazdığı mektuplar, fotoğraflar, düğün kaseti gibi şeyleri derleyip bir kolaj oluşturabilirsiniz.

25) Ailedeki bütün anneleri bir araya toplayıp bir eğlence düzenleyebilirsiniz.

26) Doğduğunuz yıldan itibaren her yıl annenizle yaşadığınız anılarınızla, komik hikayelerinizle ilgili konuşarak annenizle geçmişe ufak bir yolculuk yapabilirsiniz.

27) Annenizle babanız beraberse onları hoş bir yere akşam yemeğine göndermek, baş başa biraz zaman geçirmelerini sağlamak da hoş bir sürpriz olacaktır.

28) Annenizle beraber ailenizin soy ağacını çıkararak tablosunu oluşturabilirsiniz. Bunu siz de çocuklarınızla yaparak bir aile geleneğine dönüştürebilirsiniz.

29) Şiir yazamıyorsanız da, annenizin çok sevdiği bir şiiri onun ismine uyarlayabilir, bunu ona serenat olarak okuyabilir, hem tebessüme hem mutluluğa sebep olabilirsiniz.

30) Annenizin baş ucu kitabını gizlice ödünç alıp, altını çizdiği ya da çok okunduğu belli kısımları el yazınızla bir deftere yazıp, ona yeteneğinizin ölçüsünde “Annemin Sevdiği Sözler “ kapağıyla küçük bir kitap hazırlarsanız, sizce de çok sevinmez mi?

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS