Ağrılı çocukların hayallerini gerçekleştirdiler

Ağrılı çocukların hayallerini gerçekleştirdiler

İstanbul'daki Özel Tarabya İngiliz Okulu öğrencileri, Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinin Yelkesen Köyü İlkokulu öğrencilerinin resim çizerek anlattığı yeni yıl dileklerini gerçekleştirdi.

Yelkesen İlkokulunda eğitim- öğretim gören öğrencilere öğretmenleri, yeni yılda ne gibi dilekleri olduğunu sordu ve bunu resim yaparak anlatmalarını istedi.

Üç derslikten oluşan okulda okuyan 60 öğrencinin resimli hayalleri Tarabya İngiliz Okullarına ulaştırıldı.

Mektup şeklindeki resimli dilekler İstanbul'daki okulun 'Dilekler gerçek oluyor' projesi kapsamında dikilen yapay yılbaşı ağacına iliştirildi.

Tarabya İngiliz Okulunda okuyan öğrenciler de Yelkesen Köyündeki öğrencilerden gelen bu resimli dileklerini karşıladı.

Ağrı'ya gittiler

Özel Tarabya İngiliz Okulu Müdürü Haluk Koçak, Okul Aile Birliği Başkanı Seda Çalıkkocaoğlu, Proje Koordinatörü Ayşegül Gökmener, Kurumsal İletişim Sdrumlusu Harutyun Arto Davulciyan ile öğrencileri temsilen Berke Subaşı, Ecem Buse Erdemiz, Marcel Vrolijk önceki gün İstanbul'dan uçakla Ağrı'ya hareket etti.

Kolilerle Ağrı'dan karayolu ile Eleşkirt üzeri Yelkesen Köyüne giden 3'ü öğrenci 7 kişilik heyet, köy çocuklarını hayalleriyle buluşturdu.

Öğrencilerin hayallerini gerçekleştiren özel okul öğrenci ve yöneticileri, köydeki tüm öğrencilere de kışlık mont, bot, eldiven, kitap, oyuncak dağıttı.

Hayalleri gerçekleşti

Proje Koordinatörü Ayşegül Gökmener, Tarabya İngiliz Okulundaki öğrenci velilerinin olağanüstü özverileri ve yardım severliği sayesinde Yelkesen Köyündeki çocukların ilk kez hayallerinin gerçekleştiğini söyledi.

Hayallerini süsleyen oyuncak ya da bebeklere kavuşmakla kalmadıklarını tamamına ölçüleri alınarak ayakkabı, mont, eldiven ve bere yardımı yapıldığını anımsatan Gökmener, "Hayallerini resimle anlatan öğrenciler hediyeleri görünce çok sevindi ve duygulandı. Hatta bazıları sevinçten gözyaşını tutamadı. O çocuklar, 'Bir el uzanır bana sınırların ardında/ Büyümeli sevdamız, kardeslik toprağında/ Ver elini ver bana' isimli şarkıyı hep birlikte söyleyerek karşılık verdiler" diye konuştu.

Özel Tarabya Anadolu Lisesi Müdürü Haluk Koçak ise "Yelkesen İlkokulu öğrencileri hayalini kurdukları, televizyonda görüp sahip olamadıkları, ailelerinden isteyemedikleri dileklerini olağanüstü yaratıcı resim yetenekleriyle çizip bize gönderdiler. Örneğin Berivan Çelik (7) bilgisayara, Berfin Öztürk (11) Barbie bebeğe, Baran Çelik (11) uzaktan kumandalı arabaya kavuştu. Çocukların yüzündeki, gözlerindeki sevinç ve mutluluğu hiç unutmayacağız" dedi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS