Bild gazetesi tüm fotoğrafları kaldırdı

Bild gazetesi tüm fotoğrafları kaldırdı

Alman Bild gazetesi dünyaya damga vuran Aylan Kurdi fotoğraflarına gelen tepkilere cevap olarak gazetenin yazılı versiyonunda hiç bir fotoğrafa yer vermedi ve web sitesindeki tüm fotoğrafları kaldırdı. Gazete Aylan Kurdi'nin fotoğrafını iki tam sayfa basmıştı.

Kanada'ya gitmeye çalışan Kurdi ailesi Türkiye'den Yunanistan'a giderken Bodrum açıklarında kıyıya vuran 3 yaşındaki Aylan Kurdi'nin fotoğraflarını basan ve ''Dünyayı değiştiriyor'' diyen Alman Bild gazetesi internet sitesindeki tüm fotoğrafları gelen tepkilere cevaben kaldırdı.


Aylan Kurdi'nin fotoğrafı ile ırkçı paylaşıma soruşturma


Bu karar alındıktan sonra gazete siyah bir arka planla çıktı. 
Bild, bahsi geçen fotoğrafı yayınlarken Vİetnam savaşının sembolü haline gelen napalm bombasından kaçan kız çocuğunun fotoğrafını da hatırlatarak, "İnsanların dünyayı değiştirmesi için önce gerçeği görmesi gerekir" demişti. 


Gazete, Aylan Kurdi'nin yalnız başına sahilde yatan fotoğrafı yerine, jandarma tarafından taşındığı fotoğrafı kullanmayı tercih etmişti. Aylan'ın fotoğrafı mültecilerin durumunu Avrupa'ya gösterdi ve onların yardım etmesini sağladı. Fakat Aylan'ın fotoğrafının gösterilip gösterilmemesi pek çok tartışmaya yol açmıştı. Independent'in editörü Amol Rajan'a göre, fotoğraf kullanımalı. Rajan, ''Ben o fotoğrafa baktığımda çok şey hissettim, bu fotoğraf dünyayı şok etti. Gösterilmeli'' dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS