hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Eğitim dünyası, uluslararası müfredatı konuşacak

  Eğitim dünyası, uluslararası müfredatı konuşacak
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Uluslararası müfredatın ulusal eğitim sistemi içinde nasıl kullanılacağı, İstanbul’da Türk ve Avrupalı eğitimcilerin bir araya geleceği etkinlikte ele alınacak. Türk ve İtalyan Milli Eğitim Bakanlıklarının üst düzey yöneticilerinin katılacağı etkinlikte öğretmenlere de özel bir eğitim verilecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Horizon Eğitim Grubu ve Cambridge Uluslararası Sınavları (CIE) tarafından İstanbul’da ortak düzenlenecek olan “Uluslararası müfredat ulusal müfredat ile birlikte nasıl kullanılabilir?” konulu etkinlikte, Türk ve İtalyan Milli Eğitim Bakanlıklarının üst düzey yetkilileri ile Avrupalı eğitim uzmanları yer alacak. 

  İstanbul’daki Tarabya İngiliz Okulları Yeniköy İlkokul Kampüsü’nde 14 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan etkinlik, sabah 10.30’da başlayacak ve 11.30 - 12.30 arasındaki öğretmen eğitiminin ardından 13.00 – 14.00 arasında da bir panel ile tamamlanacak. 

  İtalya Reformu ve Türkiye Modeli

  Panelde İtalya Milli Eğitim Bakanlığı’nda Eğitim Reformu Projesinde üst düzey görev alan Gisella Lange İtalya’daki eğitim reformunu anlatacak. Bu reformun devlet okulları ve özel okullarda nasıl yürütüldüğünü aktaracak olan Lange, diğer Avrupa ülkelerinde benzer bir modelin nasıl uygulanacağına dair örnekleri  de ortaya koyacak. 

  Çocuk için en iyi okul hangisi?

  Türkiye’den ise Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Muammer Yıldız Türk okullarında yabancı eğitim programlarının muhtemel uygulamalarını, bu konudaki sınır ve fırsatları, yabancı programların hangi konularda uygulanmasının daha iyi olacağını değerlendirmesi bekleniyor. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Etkinlikte ayrıca Cambridge Uluslararası Sınavları’nın Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu’daki tanınırlığından sorumlu bölge müdürü Rhona Armour, yerel bazda uluslararası eğitimin yararlarına değinecek ve yurtdışına gitmek isteyen öğrencilerin ulusal müfredatın yanı sıra aldıkları uluslararası eğitimin öneminden bahsedecek. 

  Öğretmenlere eğitim

  Cambridge Press yazarı ve öğretmen eğitimlerinin önde gelen isimlerinden Tim Chadwick ise iki dilde yapılan eğitimlerin doğru öğretmen eğitimi ve sınıfta doğru yaklaşımla nasıl gerçekleştirilmesinin mümkün olduğunu anlatacak. 

  Panel, Tim Chadwick’in vereceği öğretmen eğitimi ile devam edecek. Katılımcılara bu konuyla ilgili sınıf içinde kullanılabilecek fikirler vererek aktivite bazlı öğrenimden söz edecek. Dil öğretmenlerinin ve branş öğretmenlerinin birbirlerine nasıl destek verebileceğini ve yardımcı olabileceklerini ve CLIL programını sınıfta nasıl uygulamak gerektiğini de detaylandıracak.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow