Eğitim dünyası, uluslararası müfredatı konuşacak

Eğitim dünyası, uluslararası müfredatı konuşacak

Uluslararası müfredatın ulusal eğitim sistemi içinde nasıl kullanılacağı, İstanbul’da Türk ve Avrupalı eğitimcilerin bir araya geleceği etkinlikte ele alınacak. Türk ve İtalyan Milli Eğitim Bakanlıklarının üst düzey yöneticilerinin katılacağı etkinlikte öğretmenlere de özel bir eğitim verilecek.

Horizon

ve fırsatları, yabancı programların hangi konularda uygulanmasının daha iyi olacağını değerlendirmesi bekleniyor. 


Etkinlikte ayrıca Cambridge Uluslararası Sınavları’nın Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu’daki tanınırlığından sorumlu bölge müdürü Rhona Armour, yerel bazda uluslararası eğitimin yararlarına değinecek ve yurtdışına gitmek isteyen öğrencilerin ulusal müfredatın yanı sıra aldıkları uluslararası eğitimin öneminden bahsedecek. 


Öğretmenlere eğitim


Cambridge Press yazarı ve öğretmen eğitimlerinin önde gelen isimlerinden Tim Chadwick ise iki dilde yapılan eğitimlerin doğru öğretmen eğitimi ve sınıfta doğru yaklaşımla nasıl gerçekleştirilmesinin mümkün olduğunu anlatacak. 


Panel, Tim Chadwick’in vereceği öğretmen eğitimi ile devam edecek. Katılımcılara bu konuyla ilgili sınıf içinde kullanılabilecek fikirler vererek aktivite bazlı öğrenimden söz edecek. Dil öğretmenlerinin ve branş öğretmenlerinin birbirlerine nasıl destek verebileceğini ve yardımcı olabileceklerini ve CLIL programını sınıfta nasıl uygulamak gerektiğini de detaylandıracak.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS