hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İhraç edilen akademisyenler Tarih Vakfı'nın konferansında konuşacak

  İhraç edilen akademisyenler Tarih Vakfının konferansında konuşacak
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Tarih Vakfı'nın düzenlediği "Olağanüstü Akademi Konferansları"nda 686 sayılı KHK ile ihraç edilen Doç. Dr. İsmet Akça ve Dr. Barış Alp Özden "Neopopülist Hareketler: Nereden Nereye? Dünya Ve Türkiye Deneyimleri" başlıklı oturumda konuşacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tarih Vakfı tarafından düzenlenen Vangelis Kechriotis Perşembe Konuşmaları, "Olağanüstü Akademi Konferansları" serisiyle devam ediyor.

  Yasemin Avcı 'Osmanlı Hükümet Konakları'nı yazdı

  KHK'larla ihraç edilen akademisyenlere davet niteliği taşıyan Olağanüstü Akademi Konferansları serisinde bu hafta "Neopopülist Hareketler: Nereden Nereye? Dünya Ve Türkiye Deneyimleri" başlıklı oturuma 686 sayılı KHK ile ihraç edilen Doç. Dr. İsmet Akça ve Dr. Barış Alp Özden konuşmacı olarak katılacak.

  Tarih Vakfı'ndan 'Olağanüstü Akademi Konferansları' dizisi

  AKP'nin hem erken hem geç dönemi çoğu kez Türkiye'ye ve/veya Türkiye tarihine özgü dinamiklerle açıklanmaya çalışıldı. Halbuki neopopülist hareketler, neoliberal kapitalizmin farklı evrelerinde, özellikle 1990'lar ve 2000'lerde yarattığı toplumsal dönüşüm çerçevesinde yükselmiş ve dönüşüme uğramıştır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Doç. Dr. İsmet Akça ve Dr. Barış Alp Özden'in konuşmacı olarak katılacağı oturumda, AKP'nin neoliberal popülist hegemonyası ve bugün bu hareketin neye dönüştüğü, neoliberal kapitalizmin küresel ve yerel dinamikleri üzerinden ve dünya örnekleriyle karşılaştırmalı olarak ele alınacak.

  Konferans yarın saat 18.30'da Tarih Vakfı'nın Eminönü'nde Ragıp Gümüşpala Caddesi No: 10 adresindeki Marmara Belediyeler Birliği Binası'ndaki merkezinde gerçekleşecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow