"Kadın Hareketi" dergisinin ilk sayısı çıktı

"Kadın Hareketi" dergisinin ilk sayısı çıktı

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu "Kadın Hareketi" isimli derginin ilk sayısını çıkardı. Kadına yönelik şiddetle mücadele eden platform, Özgecan Yasası'nın çıkması yönünde de çalışmalar yapıyor. Platform, kadınlara şimdi de dergisiyle ulaşmayı hedefliyor.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, binlerce kadınla birlikte mücadele ederken şimdi de mücadele pratiklerini bu dergi ile aktarmayı hedefliyor. Mücadele eden kadınların çıkardığı dergide toplum içinde kadın mücadelesi ele alınırken kadın cinayetlerinin çözümleri de sunuluyor. Kadınların yaşam hakları için bu mücadelenin şart olduğunu söyleyen kadınlar şimdi de dergileriyle bu mücadelenin yollarını bu dergi kanalıyla yaygınlaştırmaya devam edecek. 


Kadın Hareketi dergisinde, Gülsüm Kav, Melda Onur, Gülten Seber ve Evrim Yıldırım köşe yazarı olarak yazarken, Buket Uzuner, Nil Mutuer gibi pek çok yazar da yazılarıyla dergide yerlerini aldılar. Kadın Hareketi röportajlarıyla ise oldukça dikkat çekici.


Derginin ilk sayısında Ceylan Ertem, Feride Acar, Aylin Nazlıaka ve Filiz Kerestecioğlu ise yapılan söyleşiler yer alıyor. 


Dergi internetten de satışa sunuluyor. 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS