Nuriye Gülmen'ın ikametgah adresi heykelin önü

Nuriye Gülmen'ın ikametgah adresi heykelin önü

Ankara'da günlerdir işine geri dönmek için oturma eylemi yapan akademisyen Nuriye Gülmen'in ikametgah adresinin 'İnsan Hakları Heykeli Önü' olarak kayda geçtiği ortaya çıktı.

Öğretim görevlisi Nuriye Gülmen, Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı kapsamında Konya Selçuk Üniversitesinde kadroluydu, geçisi olarak Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde görevlendirilmişti. Olağanüstü hâl (OHAL) kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile açığa alınmasının ardından Ankara'da Yüksel Caddesi'nde oturma eylemine başladı, bir çok kez gözaltına alındı. 

Gözaltılar sonrası avukatı ile görüşen Nuriye Gülmen, ikametgah adresinin MERNİS sistemine 'Ankara Yüksel Caddesi (İnsan Hakları Heykeli Önü) ' olarak geçtiğnini öğrendi. Gülmen başından geçeni sosyal paylaşım sitesinde "Sevgili avukatım Şahap Bey, adres bilgileri konusunda bir sorun olduğu bilgisiyle yanıma geldi. Mernis adresim tebligat yapmak için geçerli bir adres değilmiş. Bir de baktık, adres bilgisinde 'Ankara Yüksel Caddesi (İnsan Hakları Heykeli Önü) yazıyor. Daha önce polis ikametgah adresi istemişti, ben de "ne ev bıraktınız, ne bark, eşyalarım depoada, ben her gün gözaltındayım, verebileceğim tek adres anıt önü' demiştim. Meğer beyanımı esas kabul etmişler. Beni her gün konutumda oturduğum için gözaltına alıyorlarmış demek ki" şeklinde anlattı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS